Ārlietu ministrijā atklās informatīvu kampaņu par drošu ceļošanu un darbaspēka ekspluatācijas riskiem ārvalstīs

22.06.2018. 16:18

2018. gada 26. jūnijā Ārlietu ministrijā, Z.A. Meierovica zālē, plkst. 11.00 mediju pārstāvji aicināti uz informatīvās kampaņas atklāšanu par drošu ceļošanu un  darbaspēka ekspluatācijas riskiem ārvalstīs un to novēršanu. Kampaņa ilgs no 26. jūnija līdz augusta beigām.

Par Latvijas sniegtās konsulārās palīdzības aktualitātēm stāstīs Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa.

Iekšlietu ministrijas nacionālā koordinatore cilvēktirdzniecības novēršanas jautājumos Lāsma Stabiņa informēs par aktuālajiem problēmjautājumiem cilvēku tirdzniecības jomā darbaspēka ekspluatācijas nolūkā un par preventīvajiem pasākumiem, kas jāņem vērā, lai mazinātu riskus tikt pakļautam cilvēku tirdzniecībai ārvalstīs.

Savukārt Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktora vietniece Kristīne Stašāne iepazīstinās ar Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) konsultantu atbalstu darba meklētājiem: konsultācijām un informēšanu par droša darba iespējām, dzīves un darba apstākļiem, darba likumdošanu un administratīvajām procedūrām ES un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs, kā arī Šveicē. Tāpat varēs saņemt informāciju par darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzēju licencēšanu un uzraudzību, kā arī par to, kas būtu jāņem vērā, meklējot darbu ārvalstīs. 

Atklāšanas pasākumā piedalīsies arī nevalstisko organizāciju “Centrs MARTA” un “Patvērums “Drošā māja”” pārstāves. Šīs nevalstiskās organizācijas Latvijā nodrošina gan cilvēku tirdzniecības upura statusa piešķiršanu personām, kuras tikušas pakļautas ekspluatācijai Latvijā un ārvalstīs, ja par cilvēku tirdzniecības gadījumu nav iespējams uzsākt kriminālprocesu, gan valsts finansētās sociālās rehabilitācijas pakalpojumu un atbalsta pakalpojumu sniegšanu cietušajiem kriminālprocesā.

Mediju pārstāvjiem dalību pasākumā lūgums pieteikt līdz 25. jūnija plkst. 16.00 Ārlietu ministrijas Mediju centrā, rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā