Par personām, kurām liegta ieceļošana Krievijā

19.06.2018. 11:34

Pirmdien, 18. jūnijā, Krievijas Ārlietu ministrija iesniedza Latvijas vēstniecībai Maskavā Latvijas pilsoņu sarakstu, kuriem noteikts iebraukšanas liegums Krievijas Federācijā.

Sarakstā iekļautās personas Ārlietu ministrija par iebraukšanas liegumu informēs personīgi. Ministrija sarakstu nepubliskos.

Šāda saraksta iesniegšana ir Krievijas Ārlietu ministrijas reakcija uz šī gada 8. februārī Saeimas pieņemto lēmumu “Par aicinājumu noteikt sankcijas Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām”. Pieņemot lēmumu, Saeima norādīja, ka Krievijas varas iestādes nav veikušas rūpīgu, neatkarīgu un objektīvu izmeklēšanu par advokāta Sergeja Magņitska aizturēšanas, spīdzināšanas un nāves apstākļiem.

Latvijas Ārlietu ministrija nav pārsteigta par šāda saraksta iesniegšanu un uzskata, ka šāds solis nav vērsts uz divpusējo attiecību uzlabošanu.

Papildu informācija

Šī gada 8. februāra lēmumā “Par aicinājumu noteikt sankcijas Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām” Saeima aicināja Ministru kabinetu rīkoties, lai liegtu Latvijas teritorijā ieceļot 49 personām no Krievijas, iekļaujot tās Latvijai nevēlamo personu (persona non grata) sarakstā. Šogad 22. februārī ārlietu ministrs pieņēma lēmumu par Saeimas lēmumā norādīto personu pasludināšanu par persona non grata.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā