Ārlietu ministrs: Latvija ir ieinteresēta ciešākā sadarbībā ar Mičiganas uzņēmumiem jauno tehnoloģiju pētniecībā un attīstībā

13.06.2018. 12:35

2018. gada 13. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar ASV Mičiganas pavalsts gubernatoru Riku Snaideru (Rick Snyder), lai pārrunātu Latvijas un ASV divpusējās attiecības, tostarp ekonomisko sadarbību ar Mičiganas pavalsti.

E. Rinkēvičs pauda gandarījumu par Mičiganas Nacionālās gvardes un Latvijas bruņoto spēku ilggadējo sadarbību, kā arī Mičiganas vēlēto pārstāvju atbalstu Latvijai. “Esam gandarīti par regulāro ASV Kongresa pārstāvju vizītēm Latvijā. Vēlos pateikties par bijušā ASV Senatora no Mičiganas Karla Levina ieguldījumu un atbalstu gan laikā, kad Latvija bija okupēta, gan pēc tam, kad atguvām savu neatkarību,” sacīja ministrs.

Ministrs pauda Latvijas interesi paplašināt sadarbību ar Mičiganu, neaprobežoties tikai ar šobrīd izcilo sadarbību militārajā jomā. Lai stiprinātu Mičiganas un Latvijas partnerību, ministrs aicināja Mičiganas municipālās iestādes apsvērt ciešāku sadarbību ar Latvijas pilsētām un vietējām pašvaldībām, tādējādi arī veicinot sadarbību inovāciju un uzņēmējdarbības jomās.

“Latvija ir ieinteresēta ciešākā sadarbībā ar Mičiganas uzņēmumiem jauno tehnoloģiju pētniecībā un attīstībā, jo īpaši bioekonomikas, biomedicīnas, viedo materiālu un enerģētikas jomā,” pauda E. Rinkēvičs.

Latvijas ārlietu ministrs vērsa arī uzmanību uz to, ka Mičiganas pavalsti un Latviju vieno tur mītošā aktīvā latviešu kopiena. “Ceru, ka latviešu kopiena un Latvijas goda konsuls Andris Lācis Detroitā palīdzēs vēl vairāk stiprināt mūsu saites,” akcentēja E. Rinkēvičs.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā