Zanda Kalniņa-Lukaševica pārstāvēs Latviju Eiropas Padomes Ministru komitejas sesijā

16.05.2018. 16:46

2018. gada 17. un 18. maijā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalīsies Eiropas Padomes (EP) Ministru komitejas 128. sesijā, kas norisināsies Elsinorā, Dānijā, – EP prezidējošā valstī.

Šī gada Komitejas sesijas uzmanības centrā būs konflikti un krīzes Eiropā, kā arī izaicinājumi cilvēktiesību, likuma varas un demokrātijas jomās, kam veltīts EP ģenerālsekretāra Turbjērna Jaglanna (Thorbjørn Jagland) sagatavotais ziņojums.

Sanāksmē piedalīsies ārlietu ministri un pārstāvji no 47 Eiropas Padomes dalībvalstīm, piecām novērotājām – Japānas, ASV, Kanādas, Meksikas un Svētā Krēsla –, kā arī Eiropas Savienības un EDSO.

 

Uzziņai

Strasbūrā bāzētā Eiropas Padome ir dibināta 1949. gadā, un tā ir vecākā politiskā organizācija Eiropā, apvienojot 47 Eiropas valstis. Eiropas Padomes mērķis ir veidot kopēju demokrātisku un tiesisku telpu Eiropā, nodrošinot tās pamatvērtību –cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma – ievērošanu un aizsardzību. Latvija par Eiropas Padomes dalībvalsti kļuva 1995. gadā.

Ministru komitejas sesija notiek reizi gadā tobrīd prezidējošā EP valstī.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā