Ārlietu ministrijas vadībā notiek OECD darba grupas sanāksme

10.05.2018. 15:10

2018. gada 10. maijā Ārlietu ministrijas vadībā notika Latvijas darbības Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (Organisation for Economic Cooperation and Development, OECD) koordinēšanas kārtējā sanāksme. Darba grupa izveidota pēc Latvijas dalībvalsts statusa iegūšanas OECD, un tajā pārstāvētas valsts pārvaldes iestādes, kā arī sociālie partneri un uzņēmēju organizācijas.

Sēdes dalībnieki pārrunāja aktuālo informāciju saistībā ar Latvijas dalību OECD. Šogad galvenais uzdevums Latvijai ir veiksmīgi pildīt OECD Ministru padomes vicepriekšsēdētājas pienākumus. Ministru padomes sanāksme (Ministerial Council Meeting, MCM) notiks 30. un 31. maijā Parīzē. Priekšsēdētāja pienākumus šogad pildīs Francija, savukārt Latvija un Jaunzēlande – vietnieku funkcijas. Ministru padomes sanāksmes vadmotīvs ir multilaterālisms un tā ietekme uz klimatu, digitalizāciju un finansēm, tirdzniecību un ilgtspējīgu attīstību.

Pirms sanāksmes 29. un 30. maijā norisināsies ikgadējais OECD Forums, kurā par tēmu “Kas mūs apvieno?” paredzētas diskusijas par digitalizāciju, kiberdrošību, ES nākotni, iekļaujošo izaugsmi un citiem būtiskiem jautājumiem.

Darba grupas pārstāvji dalījās pieredzē par iestāšanās sarunu procesā saņemto rekomendāciju izpildi un turpmākajiem plāniem. Tāpat tika apspriesta sadarbība ar OECD komitejām kopš Latvijas iestāšanās organizācijā un aktuālajiem izvērtējumiem par Latviju, tostarp pensiju jomā, lauksaimniecības nozarē un komerctiesībās. Valsts pārvaldes iestādes informēja par organizācijas labākās prakses pārņemšanu, kā arī OECD ekspertīzes izmantošanu tādās Latvijai aktuālās jomās kā labklājība, tieslietas, finanses, vide, digitalizācija un tautsaimniecības produktivitāte, piemēram, lauksaimniecība un zivsaimniecība.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā