Ārlietu ministrija iesniedz notu Krievijai par uzbrukumu Latvijas vēstniecībai Maskavā

10.05.2018. 15:14

2018. gada 10. maijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs uzaicināja Krievijas Federācijas vēstnieku Latvijā Jevgeņiju Lukjanovu, lai paustu stingru nosodījumu par 9. maijā notikušo uzbrukumu Latvijas Republikas vēstniecībai Krievijas Federācijā.

Sarunā valsts sekretārs norādīja uz nepieciešamību Krievijas pusei nodrošināt Vīnes konvencijas “Par diplomātiskajiem sakariem” 22. pantā minēto saistību izpildi, kā arī veikt visus drošības pasākumus šādu uzbrukumu nepieļaušanai un vainīgo personu sodīšanai. A. Pildegovičs uzsvēra, ka diemžēl šis nav pirmais gadījums, kad Latvijas diplomātisko pārstāvniecību Krievijā drošība tiek pakļauta riskiem. Tā kā uzbrukuma rezultātā tika nodarīti bojājumi vēstniecības ēkas fasādei, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs pieprasīja Krievijas pusei nodrošināt to novēršanu.

 

Informācijai

1961. gada Vīnes konvencijas “Par diplomātiskajiem sakariem” 22. pants nosaka, ka:

 “1. Pārstāvniecības telpas ir neaizskaramas. Uzņemošās valsts pārstāvji nedrīkst tajās ieiet, izņemot gadījumus, kad saņemta pārstāvniecības vadītāja piekrišana.

2. Uzņemošajai valstij ir īpašs pienākums veikt visus atbilstošus pasākumus, lai aizsargātu pārstāvniecības telpas pret jebkādu ielaušanos vai zaudējumu nodarīšanu un lai novērstu jebkādu pārstāvniecības miera traucējumu vai tās cieņas aizskārumu.

3. Pārstāvniecības telpas, to iekārta un citi tur atrodošies īpašumi, kā arī pārstāvniecības transportlīdzekļi ir neaizskarami attiecībā uz kratīšanu, rekvizīciju, arestu vai izpildu darbībām.”

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā