Ārlietu ministrija aicina iesaistīties Eiropas dienas pasākumos un dalīties idejās par Eiropas nākotni

08.05.2018. 09:42
Ārlietu ministrija aicina iesaistīties Eiropas dienas pasākumos un dalīties idejās par Eiropas nākotni

2018. gada 9. maijā Latvijā un visā Eiropā tiek atzīmēta Eiropas diena. Šoreiz Eiropas dienas uzmanības centrā ir jaunieši, kas aicināti izzināt, spriest un dalīties idejās par Eiropas Savienību un tās nākotni. Šogad Eiropas Savienībai ir 68. dzimšanas diena. Tradicionāli šajā dienā Ārlietu ministrija sadarbībā ar partneriem rīko Atvērto durvju dienu.

Eiropas dienu Ārlietu ministrijā plkst. 13.00 atklās Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica. Ar muzikālu sveicienu pasākumu ieskandinās Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas pamatskolas meiteņu koris. Līdzīgi kā pērn arī šajā gadā pie ministrijas ēkas, Krišjāņa Valdemāra ielā 3, būs skatāmi dzimšanas dienas novēlējumi Eiropas Savienībai, kurus šoreiz zīmējuši Viļānu vidusskolas 9. līdz 12. klašu skolēni.

Vecāko klašu skolēniem būs iespēja pārbaudīt zināšanas un pierādīt erudīciju “Prāta spēlēs”. Zinošākajiem konkursa dalībniekiem būs iespēja apmeklēt Briseli, kā arī saņemt citas pārsteiguma balvas. 

Atvērto durvju dienas apmeklētājiem kopā ar Ārlietu ministrijas darbiniekiem būs iespēja vizualizēt savu redzējumu par Eiropas nākotni. Sarunās varēs rast atbildes uz interesējošiem jautājumiem par ārlietu dienestu, tā vēsturi un drošu ceļošanu. Tāpat ikviens Ārlietu ministrijā varēs aplūkot Latvijas Republikas iestāšanās Eiropas Savienībā līguma oriģinālu.

Pasākumu Eiropas dienā Ārlietu ministrija organizē sadarbībā ar Rīgā rezidējošām ES un Austrumu partnerības valstu vēstniecībām, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju, Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes biroju un “Prāta spēļu” organizatoriem Latvijā.

Svarīgi! Lai apmeklētu Atvērto durvju dienu Ārlietu ministrijā, interesentiem būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Mediju pārstāvji laipni aicināti būt klāt Atvērto durvju dienas pasākumos!    

Seko mums Twitter: #Atvertasdurvis, #Eiropasdiena, #ESdiena2018

Eiropas dienas pasākumu programma Ārlietu ministrijā 2018. gada 9. maijs

Plašāka informācija par 9. maiju:

http://www.mfa.gov.lv/arpolitika/informacija-par-latvijas-vesturi/otra-pasaules-kara-atceres-un-eiropas-dienas-pasakumi-latvija

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā