Valsts sekretārs un nākamais Kolumbijas vēstnieks uzsver divpusējo attiecību dinamiku

16.04.2018. 20:30

2018. gada 16. aprīlī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar nākamo Kolumbijas nerezidējošo vēstnieku Latvijā Havjeru Dario Igeru Anhelu (Javier Dario Higuera Angel), kurš ieradies Rīgā trīs dienu akreditācijas vizītē.

Tikšanās laikā puses atzinīgi novērtēja aktīvo Latvijas un Kolumbijas politisko dialogu, kas balstīts uz vienotu izpratni par tādām abām valstīm būtiskām vērtībām kā demokrātijas stiprināšana, ilgtspējīga attīstība, daudzpusējā tirdzniecības sistēma un tās nākotne, vides aizsardzība, cīņa pret starptautisko noziedzību un terorismu.

Valsts sekretārs atzīmēja Kolumbijas paveikto Kolumbijas OECD pievienošanās procesā, kā arī apliecināja Latvijas atbalstu ES–Kolumbijas Brīvās tirdzniecības nolīgumam, kas stiprinās Latvijas un Kolumbijas divpusējās ekonomiskās attiecības.

Vēstnieks pateicās par Latvijas līdzšinējo ieguldījumu un atbalstu miera procesa īstenošanā Kolumbijā. Ciešākas sadarbības veicināšanai ar Latviju Kolumbija ir piešķīrusi prioritāru nozīmi tādām jomām kā tirdzniecība, tūrisms, mežsaimniecība un lauku attīstība, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, tranzīts un loģistika. Sarunas laikā valsts sekretārs un Kolumbijas vēstnieks uzsvēra abpusēju interesi turpināt attīstīt sadarbību izglītības un zinātnes jomās.

 

Uzziņai

17. aprīlī Kolumbijas vēstnieks pasniegs akreditācijas vēstules Valsts prezidentam Raimondam Vējonim un tiksies ar Saeimas priekšsēdētājas biedri Inesi Lībiņu-Egneri. Vizītes laikā vēstniekam paredzētas arī darba tikšanās Ārlietu ministrijā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā un Mākslas muzejā “Rīgas Birža”.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā