Ārlietu ministrijas politiskais direktors Andris Pelšs: Latvija turpinās dalīties ES integrācijas pieredzē ar Serbiju

13.04.2018. 18:49

2018. gada 13. aprīlī Rīgā norisinājās Latvijas un Serbijas Ārlietu ministriju politisko direktoru konsultācijas. No Latvijas puses tās vadīja Andris Pelšs, no Serbijas – Zorans Vujičs (Zoran Vujić). Sarunu gaitā tika izvērtēta līdzšinējā abu valstu sadarbība un iespējas to nākotnē padziļināt.

Viens no galvenajiem sarunu tematiem bija aktuālā situācija Serbijas Eiropas Savienības pievienošanās sarunās. A. Pelšs pauda atbalstu Serbijas un pārējo Rietumbalkānu valstu Eiropas perspektīvai un apliecināja gatavību turpināt dalīties Latvijas ES integrācijas pieredzē ar Serbiju. Tāpat viņš uzsvēra, ka tiks vērtēts valstu individuālais sasniegums un kritēriju izpilde.

Z. Vujičs informēja par paveikto reformu ieviešanā, to vidū arī likuma varas jomā, kas ir būtisks priekšnoteikums veiksmīgai pievienošanās procesa virzībai. Tāpat Serbijas politiskais direktors sniedza ieskatu sadarbībā ar pārējām Rietumbalkānu reģiona valstīm, tostarp Belgradas un Prištinas dialogu. Puses bija vienisprātis, ka labas kaimiņattiecības ir reģiona ilgtermiņa drošības un stabilitātes garants un svarīgs elements Eiropas integrācijas kontekstā. 

Konsultāciju laikā tika pārrunātas arī starptautiskās un drošības politikas aktualitātes – attiecības ar Krieviju, situācija Tuvo Austrumu reģionā un transatlantiskās attiecības.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā