Andrejs Pildegovičs Čīlē un Kostarikā apspriedīs politiskā dialoga aktualitātes un ekonomisko attiecību padziļināšanu

08.04.2018. 14:39

No 2018. gada 9. līdz 13. aprīlim norisināsies Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Andreja Pildegoviča vizīte Latīņamerikā, kuras laikā viņš tiksies ar  Čīles un Kostarikas amatpersonām, kā arī vadīs Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) uzņēmēju misiju. Tā tiek rīkota sadarbībā ar Eiropas Savienības un Latīņamerikas un Karību valstu fondu (EU–LAC fonds) un ELANBiz programmu, ko finansē Eiropas Komisija. 

Apmeklējot Čīli, valsts sekretāra vadībā norisināsies Latvijas un Čīles Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas un tikšanās ar Čīles izglītības viceministru. Savukārt Kostarikā A. Pildegovičam plānota saruna ar Kostarikas ārlietu ministru Manuelu Gonsalesu Sansu (Manuel Gonzalez Sanz). Abās valstīs paredzēta arī tikšanās ar latviešu diasporas pārstāvjiem. 

Uzziņai

2016. gada nogalē Latvija, Igaunija un Lietuva vienojās ar EU–LAC fondu par pētījuma izstrādi, kurā tiktu identificētas kopīgās intereses un sadarbības iespējas. Saskaņā ar EU-LAC fonda darba plānu 2017. gadā kā svarīgākais fonda darbības virziens tika izvēlēta Latvijas, Lietuvas un Igaunijas uzņēmēju sadarbības padziļināšana ar Latīņamerikas un Karību valstu reģionu. 

2017. gada pirmajā pusē ELANBiz (European and Latin American Business Services and Innovation Network) ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu veica analīzi par Baltijas valstu augsto tehnoloģiju uzņēmumu piedāvājumu attiecībā uz  Latīņamerikas tirgus pieprasījumam. Pētījumā tika analizēts divu Latīņamerikas valstu - Čīles un Kostarikas - sadarbības potenciāls e-pakalpojumu jomās. Ievērojot šī pētījuma rezultātus, norisinās Baltijas IKT sektora uzņēmēju misija abās Latīņamerikas valstīs.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā