Ar uzņēmējiem diskutē par Apvienoto Arābu Emirātu, Ēģiptes un Saūda Arābijas tirgu apgūšanas iespējām

22.03.2018. 18:35

2018. gada 22. martā Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) organizēja diskusiju par biznesa iespējām Apvienotajos Arābu Emirātos, Ēģiptē un Saūda Arābijā. Tajā piedalījās vairāk nekā 60 Latvijas uzņēmēju no pārtikas ražošanas, kokapstrādes, farmācijas, transporta un loģistikas nozarēm, kā arī citiem tautsaimniecības sektoriem.

Seminārā Latvijas vēstniece Apvienotajos Arābu Emirātos un nerezidējošā vēstniece Saūda Arābijā Astra Kurme un Latvijas vēstniece Ēģiptē Iveta Šulca raksturoja valstu politisko un ekonomisko situāciju, nākotnes izaicinājumus un ieceres, informējot arī par vēstniecību sniegtajām atbalsta iespējām.

Vēstniece Astra Kurme uzsvēra, ka Līča valstis gaida Latvijas uzņēmējus un īpaša interese varētu būt par Latvijas inovācijām, pētījumiem un tehnoloģiskajiem risinājumiem. Vēstniece Iveta Šulca savukārt uzsvēra Ēģiptes kā lielākā importa tirgus Tuvajos Austrumos priekšrocības un iedrošināja klātesošos uzņēmējus izmantot Latvijas diplomātiskā tīkla sniegto ekspertīzi ārvalstu tirgu apgūšanā.

Klātesošiem bija iespēja uzzināt arī par uzņēmēju pieredzi, iespaidiem un problemātiku Tuvo Austrumu tirgu apgūšanā. Ar praktiskiem padomiem dalījās Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības Apvienotajos Arābu Emirātos vadītāja vietniece Inga Ulmane, SIA “GPU Nākotne” valdes locekle Agnese Jankūne-Prince, LLC “Safety Horizon ECI” īpašnieks un izpilddirektors Mohamads Gubaši (Mohammad Ghubashy), kā arī SIA “Tieto Latvia” klientu apkalpošanas vadītāja Inga Soboļeva.

Seminārs bija kārtējais pasākums, ko Ārlietu ministrija organizē sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, lai informētu uzņēmējus par iespējām ārējo tirgu apgūšanā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā