Latvijas un Ukrainas konsulārajās konsultācijās vienojas par dienestu sadarbības turpmāko attīstību

09.03.2018. 16:27

Š.g. 9. martā Rīgā norisinājās Latvijas un Ukrainas ārlietu dienestu konsulārās konsultācijas. Sarunās tika novērtēta līdzšinējā labā divpusējā sadarbība, īpaša uzmanība tika pievērsta aktuālajiem konsulāro dienestu izaicinājumiem.

Konsulārās palīdzības jomā divpusējā sadarbība norisinās sekmīgi un, neskatoties uz salīdzinoši lielo abu valstu tūristu un diasporas pārstāvju skaitu, būtiskas problēmsituācijas nav novērojamas. Uzmanība tika veltīta arī abu valstu praksei, nodrošinot konsulāro atbalstu valstspiederīgajiem, kuri nonākuši ārkārtas situācijās ārvalstīs, piemēram, plašā mēroga konsulārajās krīzēs. Tāpat tika apspriesta Latvijas un Ukrainas pieredze konsulāro jautājumu komunicēšanā sabiedrībai.

Puses apmainījās ar datiem par izsniegtajām vīzām un uzturēšanās atļaujām. Ukrainas puse tika arī informēta par statistiku saistībā ar Ukrainas pilsoņu ieceļošanu Latvijā, izmantojot 2017. gada jūnijā spēkā stājušos bezvīzu režīmu biometrisko pasu turētājiem.

Īpaša uzmanība konsultāciju laikā tika veltīta jautājumiem saistībā ar tiesiskajiem risinājumiem personām, kuru rīcībā ir Krimas pussalā un Sevastopolē vai Doņeckas un Luganskas apgabalā prettiesiski izveidoto iestāžu izdoti dokumenti. Ukrainas puse sniedza plašu ieskatu valsts iestāžu darbībā, nodrošinot šo personu tiesību aizsardzību. Savukārt Latvijas puse informēja, ka aktīvi seko līdzi šajās teritorijās izdoto dokumentu apritei Latvijas valsts pārvaldes iestādēs un ir formulējusi iestādēm piemērojamos rīcības modeļus.

Nolūkā nodrošināt operatīvu tiesiskās informācijas apriti puses vienojās par nepieciešamību uzsākt sarunas par savstarpēju informācijas apmaiņu par pilsonības piešķiršanu.

Konsulārajās konsultācijās līdztekus Latvijas un Ukrainas ārlietu dienestu darbiniekiem piedalījās arī Latvijas Tieslietu ministrijas, Valsts robežsardzes un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāvji.

Iepriekšējās Latvijas - Ukrainas konsulārās konsultācijas norisinājās 2004. gadā Kijevā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā