Valsts sekretārs konsultācijās Tallinā apspriež gaidāmo Baltijas valstu un ASV samitu

07.03.2018. 17:16

2018. gada 7. martā Tallinā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs politisko konsultāciju ietvaros tikās ar Igaunijas Ārlietu ministrijas ģenerālsekretāru Raineru Saksu (Rainer Saks). Amatpersonas pārrunāja Latvijas un Igaunijas divpusējo sadarbību, reģionālos un drošības jautājumus, kā arī stratēģiskās komunikācijas tematiku.

Sarunā pastiprināta uzmanība veltīta gaidāmajam Baltijas valstu un ASV samitam, kas 3. aprīlī notiks Vašingtonā. A.Pildegovičs uzsvēra, ka īpašu nozīmīgumu tas iegūst šogad, atzīmējot Baltijas valstu simtgadi.

Puses novērtēja ikgadējo abu valstu Ārlietu ministriju vadību neformālo semināru ar ārlietu ministru dalību, kas ir labs formāts viedokļu apmaiņai par aktuālajiem ārpolitikas un reģiona infrastruktūras jautājumiem. Par lielisku tradīciju kļuvusi arī abu Ārlietu ministriju Kopīgā Valodu balva, kuru šogad pasniegs jau devīto reizi. Tāpat amatpersonas izteica gandarījumu par veiksmīgo sadarbību Latvijas vēstniecībās Baku un Kairā, kur tiek iznomātas telpas Igaunijas Ārlietu ministrijai diplomātisko un konsulāro darbību nodrošināšanai.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā