Ārlietu ministrijas valsts sekretārs ar jauno Kipras vēstnieku vienojas stiprināt Latvijas un Kipras divpusējo dialogu

06.03.2018. 11:46

6. martā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar jauno Kipras vēstnieku Latvijā Sotu Liassidi (Sotos A. Liassides), kurš ir ieradies akreditācijas vizītē.

Tikšanās laikā tika apspriestas starptautiskās aktualitātes un drošības politikas jautājumi. Vēstnieks informēja par Kipras attiecībām ar Tuvo Austrumu reģiona valstīm un Turciju, uzsverot Kipras apvienošanas jautājuma nozīmīgumu.

Puses bija vienisprātis, ka ir jāstiprina Latvijas un Kipras divpusējais dialogs, tostarp Ārlietu ministriju līmenī.

Tāpat tika pārrunāta sadarbība Eiropas Savienības ietvaros un starptautiskajās organizācijās, kā arī situācija saistībā ar Apvienotās Karalistes plānoto izstāšanos no Eiropas Savienības.

6. martā vēstnieks iesniedz akreditācijas vēstuli Valsts prezidentam Raimondam Vējonim. Papildus vēstniekam plānotas tikšanās Saeimā un Okupācijas muzeja apmeklējums.

Sots Liassidis kopš 2017. gada jūlija ir Kipras vēstnieks Zviedrijā un rezidē Stokholmā. Darbu Kipras Ārlietu ministrijā viņš uzsāka 1984. gadā. Ir ieņēmis dažādus amatus ministrijā, strādājis Kipras vēstniecībā Sīrijā, Grieķijā, Vācijā. Ir bijis Kipras vēstnieks Austrālijā, Ēģiptē un Īrijā.   

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā