Andrejs Pildegovičs jauno Ēģiptes vēstnieku aicina padziļināt politisko dialogu un veicināt augsta līmeņa vizīšu apmaiņu

05.03.2018. 17:10

2018. gada 5. martā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar jauno Ēģiptes Arābu Republikas nerezidējošo vēstnieku Latvijā Alā Hegazī (Alaa Hegazy), kurš ieradies Rīgā akreditācijas vizītē. Tikšanās laikā tika apspriesti Latvijas un Ēģiptes divpusējās politiskās un ekonomiskās sadarbības jautājumi.

Puses vienojās par nepieciešamību aktivizēt politisko dialogu un augsta līmeņa vizīšu apmaiņu, kā arī turpināt darbu valstu līgumtiesiskās bāzes pilnveidošanā. Kā perspektīvākās divpusējās un ekonomiskās sadarbības jomas tika minētas transporta un tranzīta, informācijas tehnoloģiju, izglītības un mežniecības nozares.

Valsts sekretārs atzīmēja, ka Latvijas uzņēmēji izrāda interesi par jaunu tirgu apgūšanu Tuvo Austrumu un Āfrikas valstu reģionos. Sarunas partneri bija vienisprātis veicināt uzņēmēju un kultūras, izglītības, tūrisma un jaunatnes jomu pārstāvju kontaktu apmaiņu, lai stiprinātu un paplašinātu starpvalstu sadarbību.

Tikšanās gaitā tika apspriestas arī aktualitātes reģionā un sadarbība starptautiskajās organizācijās.

6. martā Ēģiptes vēstnieks iesniegs akreditācijas vēstules Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, tiksies ar Saeimas priekšsēdētājas biedru Gundaru Daudzi un Deputātu grupas sadarbībai ar Ēģiptes parlamentu vadītāju Hosamu Abu Meri, kā arī izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski.

Alā Hegazī būs sestais Ēģiptes vēstnieks, kurš akreditēts Latvijā. Vēstnieks rezidē Stokholmā, Zviedrijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā