Ārlietu ministrs Vašingtonā tiksies ar ASV valsts sekretāru Reksu Tillersonu

02.03.2018. 15:20

No 4. marta līdz 7. martam ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Baltijas valstu ārlietu ministru kopīgā vizītē ASV, lai sagatavotu Baltijas valstu un ASV prezidentu samitu 3. aprīlī.

5. martā Vašingtonā notiks Edgara Rinkēviča, kā arī Igaunijas un Lietuvas ārlietu ministru tikšanās ar ASV valsts sekretāru Reksu Tillersonu (Rex Tillerson). Baltijas valstu ārlietu ministri un ASV valsts sekretārs apspriedīs Baltijas valstu un ASV prezidentu samita sagatavošanas gaitu, pārrunās Baltijas valstu un ASV stratēģisko partnerību drošības un aizsardzības jomās, apmainīsies viedokļiem par aktuāliem globālās drošības jautājumiem.

Vizītes laikā ārlietu ministram E. Rinkēvičam un viņa Lietuvas un Igaunijas kolēģiem paredzētas tikšanās ar ASV Kongresa Pārstāvju palātas un Senāta Ārlietu komiteju priekšsēdētājiem, domnīcu ekspertiem, plānotas intervijas ASV medijiem, kā arī dalība ASV–Izraēlas Sabiedrisko jautājumu  komitejas (American Israel Public Affairs Committee – AIPAC) konferencē.

Kā zināms, 22. februārī Rīgā ASV valsts sekretāra vietnieks Džons Salivans (John Sullivan) oficiāli paziņoja par Baltijas valstu prezidentu un ASV prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) tikšanos 3. aprīlī Vašingtonā. Samita laikā tiks svinīgi atzīmēta Baltijas valstu dibināšanas simtā gadskārta, kā arī apliecināta Latvijas, Lietuva un Igaunijas stratēģiskā partnerība ar Amerikas Savienotajām Valstīm. Samita ietvaros Vašingtonā notiks arī Baltijas valstu un ASV Biznesa forums, kuru organizēs ASV Tirdzniecības kamera.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā