Edgars Rinkēvičs apliecina Latvijas atbalstu Albānijai tās ceļā uz ES

21.02.2018. 17:22

21. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Albānijas Eiropas un ārlietu ministru Ditmiru Bušati (Ditmir Bushati), kurš Latvijā uzturas oficiālā vizītē. Tikšanās laikā ministri pārrunāja Latvijas un Albānijas divpusējās attiecības, Albānijas integrāciju Eiropas Savienībā (ES), sadarbību drošības politikas jomā, situāciju Rietumbalkānos, kā arī citus ES un starptautiskās dienaskārtības jautājumus. Ministri parakstīja Saprašanās memorandu Eiropas integrācijas jomā starp Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Albānijas Republikas Eiropas un ārlietu ministriju.

E. Rinkēvičs apliecināja Latvijas gatavību arī turpmāk dalīties pieredzē un politiski un praktiski atbalstīt Albāniju tās integrācijas procesā ES. Tāpat viņš apstiprināja Latvijas gatavību turpināt atbalstīt Albānijas jauno līderu profesionālo izaugsmi un dalību Rīgas Juridiskās augstskolas intensīvajā programmā ES tiesībās un ekonomikā.

Sarunā E. Rinkēvičs uzsvēra abu valstu draudzīgās divpusējās attiecības un pateicās Albānijai par tās solidaritāti, piedaloties NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā. Ministri bija vienisprātis, ka dienvidu flanga valstu dalība kaujas grupā ir apliecinājums NATO vienotībai.

Pārrunājot situāciju Rietumbalkānos, E. Rinkēvičs pozitīvi novērtēja Eiropas Komisijas izstrādāto stratēģiju Rietumbalkāniem, akcentējot, ka kandidātvalstu ES integrācijas procesā nozīmīgākā ir pievienošanās kritēriju izpilde. 

Vizītes laikā Albānijas Eiropas un ārlietu ministrs tikās arī ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci un Saeimas Eiropas lietu komisijas vadītāju Lolitu Čigāni, kā arī apmeklēja Ādažu militāro bāzi, kur tikās ar Albānijas karavīriem.

 E. Rinkēviča un D. Bušati kopīgās preses konferences ieraksts: https://youtu.be/yPxu_I3qLOg

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā