Ārlietu ministrijas valsts sekretārs piedalās politiskajās konsultācijās Čehijā

15.02.2018. 20:07

2018. gada 15. februārī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs politisko konsultāciju laikā Prāgā tikās ar Čehijas Ārlietu ministra vietnieku  Jakubu Dīru (Jakub Dürr) un Čehijas Aizsardzības ministra vietnieku Jakubu Landovski (Jakub Landovský).

Sarunā ar Čehijas Aizsardzības ministra vietnieku notika viedokļu apmaiņa par drošības politikas aktualitātēm, ieskaitot gaidāmā NATO samita dienaskārtību. Valsts sekretārs A.Pildegovičs atzinīgi novērtēja Čehijas lēmumu pievienoties NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupai Latvijā no 2018. gada vasaras.

Tikšanās laikā Čehijas Ārlietu ministrijā tika pārrunātas Latvijas un Čehijas divpusējās attiecības un reģionālā sadarbība, kā arī aktuālie starptautiskās dienaskārtības jautājumi, kā Eiropas Savienības paplašināšanās un attiecības ar Austrumu partnerības valstīm, pusēm paužot atbalstu Ukrainas reformu procesam. Valsts sekretārs A.Pildegovičs augstu novērtēja Latvijas un Čehijas kultūras sadarbību, aicinot Čehiju iesaistīties Latvijas simtgades svinībās.

Iepriekšējās Latvijas un Čehijas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas notika 2017. gada maijā Rīgā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā