Edgars Rinkēvičs piedalās Salaspils memoriāla jaunās ekspozīcijas atklāšanā

07.02.2018. 17:29

2018. gada 7. februārī Salaspils memoriālā notika jaunizveidotās ekspozīcijas atklāšana, kurā piedalījās ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kultūras ministre Dace Melbārde, Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, kā arī ārvalstu diplomātiskā korpusa pārstāvji, Salaspils memoriālā ansambļa un jaunās ekspozīcijas veidotāji. Pasākumā piedalījās arī dzīvi palikušie nometnes ieslodzītie.   

Latvijas valsts vienmēr ir nosodījusi nacistiskās Vācijas izdarītos noziegumus. Latvija godina un mūžam pieminēs cietušo un upuru piemiņu. Uzrunā klātesošajiem ārlietu ministrs uzsvēra, ka šīs ekspozīcijas atklāšana ir apliecinājums Latvijas valsts gatavībai objektīvi izvērtēt savu vēsturi un atbrīvot to no totalitāru varu ideoloģijas rezultātā radītiem mītiem.

Salaspils memoriāls atrodas vietā, kur no 1941. līdz 1944. gadam pastāvēja nacionālsociālistiskās Vācijas okupācijas režīma izveidotā Salaspils nometne, kurā tika nogalināti un gāja bojā smagajos apstākļos gan civiliedzīvotāji, to skaitā arī bērni, gan politieslodzītie, gan nacionālās pretošanās kustības dalībnieki – ap 3000 cilvēku. Viņu vidū latvieši, ebreji, krievi, poļi, baltkrievi un citu tautību pārstāvji no dažādām valstīm. Pēc aptuvenām aplēsēm Salaspils nometnē visā tās darbības laikā bija ieslodzīti ap 23 000 cilvēku.

Salaspils memoriāla renovācija tika veikta 2017. gadā ar Latvijas valdības un Salaspils novada pašvaldības atbalstu, sadarbībā ar Daugavas muzeju un Latvijas okupācijas muzeju. Jaunā ekspozīciju veido muzeoloģiski objekti memoriāla iekštelpās un brīvā dabā. Atsevišķa telpa veltīta Salaspils memoriāla vēsturei. Ar multimediju palīdzību iespējams iepazīties ar bijušo Salaspils nometnes ieslodzīto videoliecībām. 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā