Zanda Kalniņa-Lukaševica: ES finansējumu kohēzijas politikai un kopējai lauksaimniecības politikai nevar samazināt

06.02.2018. 19:20

5. februārī Strasbūrā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica tikās ar Eiropas Parlamenta (EP) Budžeta komitejas priekšsēdētāju Žanu Artuī (Jean Arthuis), kā arī deputāti Isabelli Tomā (Isabelle Thomas), kas vada ziņojuma sagatavošanu par nākamā perioda ES daudzgadu budžetu. Z. Kalniņa-Lukaševica informēja par Latvijas interesēm un prioritātēm ES daudzgadu budžetā pēc 2020. gada.

Parlamentārā sekretāre sarunā ar Isabelli Tomā, vienu no EP Budžeta komitejas ziņotājiem, kas ir atbildīgi par EP ziņojuma par ES daudzgadu budžetu pēc 2020. gada sagatavošanu, uzsvēra: “Latvijas ieskatā finansējumu kohēzijas politikai un kopējai lauksaimniecības politikai (KLP) ir nepieciešams saglabāt esošajā līmenī, to nesamazinot. Tāpat ES daudzgadu budžetā ir svarīgi rast finansējumu tādām prioritātēm kā drošība, ES ārējo robežu aizsardzība, kā arī konkurētspējas palielināšanas programmām, kas finansē gan zinātnes attīstības un jaunatnes atbalsta, gan transporta un enerģētikas projektus.”

Tiekoties ar EP Budžeta komitejas priekšsēdētāju Žanu Artuī, Z. Kalniņa-Lukaševica pasvītroja: “Lai nodrošinātu ES prioritātēm un vajadzībām atbilstošu daudzgadu budžetu, tā kopapjomu nevajadzētu samazināt.” Sarunā parlamentārā sekretāre un EP Budžeta komitejas priekšsēdētājs bija vienisprātis, ka ir svarīgi veidot tādu ES budžeta ieņēmumu un izdevumu pieeju, kas ir vienkārša un efektīvi administrējama, izvairoties no sarežģītiem administratīviem mehānismiem. Sarunās Z. Kalniņa-Lukaševica iepazīstināja ar detalizētu Latvijas pozīciju par daudzgadu budžeta izstrādes principiem, kohēzijas politikas nozīmi un nepieciešamību izlīdzināt kopējās lauksaimniecības politikas maksājumus. Tāpat arī parlamentārā sekretāre vērsa sarunu dalībnieku uzmanību uz Latvijas nostāju par konkurētspējas stiprināšanas programmām un ārējās drošības, un aizsardzības jautājumiem.

Informācijai

EP šobrīd tiek gatavots ziņojums par ES daudzgadu budžetu pēc 2020. gada. Par ES daudzgadu budžeta ziņojumu saņemti gandrīz 700 grozījumu priekšlikumi. Budžeta komitejas lēmums ir plānots 22. februārī, savukārt balsojums EP plenārsēdē ir paredzēts š.g. martā. Par ziņojuma sagatavošanu ir atbildīga EP Budžeta komiteja un divi tās locekļi – Isabelle Tomā (Isabelle Thomas) un Jans Olbrihts (Jan Olbrycht). Ziņojuma sagatavošanā tiks iesaistītas arī citas EP komitejas, t.sk.  Reģionālo jautājumu komiteja.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā