Ar uzņēmējiem diskutē par Latvijas un Ķīnas sadarbības iespējām uzņēmējdarbībā un izglītībā

05.02.2018. 19:00

2018. gada 5. februārī Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) organizēja diskusiju par Latvijas un Ķīnas sadarbības iespējām uzņēmējdarbībā un izglītībā. Tajā piedalījās vairāk nekā 50 Latvijas uzņēmēju no pārtikas rūpniecības, transporta un loģistikas nozarēm, kā arī vairāku Latvijas augstāko izglītības iestāžu pārstāvji.

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs diskusijā uzsvēra, ka pēdējos gados ar Ķīnu īpaši aktivizējusies sadarbība ekonomikā. Latvijas uzņēmēju interese par šo valsti palielinās, un Ķīna ir kļuvusi par otru lielāko Latvijas preču ārējās tirdzniecības partneri ārpus Eiropas Savienības.

Vēstnieks Ķīnā Māris Selga norādīja uz arvien pieaugošo Ķīnas interesi sadarbībai ar Latviju.

Diskusijā uzņēmēji tika iepazīstināti ar abu valstu sadarbības aktualitātēm pārtikas eksporta jomā, transporta un loģistikas nozarē, kā arī tūrisma un izglītības eksporta veicināšanā. Sevišķu interesi viņi izrādīja par Latvijas un Ķīnas loģistikas savienojamības iespējām un Ķīnas investīcijām Latvijā. Augstskolu pārstāvji aicināja turpināt darbu, lai piesaistītu ārvalstu studentus.

Pasākumā piedalījās Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece Gunta Arāja, Satiksmes ministrijas Tranzīta politikas departamenta direktors Andris Maldups, Pārtikas un veterinārā dienesta Starptautiskās tirdzniecības daļas vadītāja Ērika Pauliņa, LIAA Tūrisma departamenta Tūrisma mārketinga nodaļas vadošā eksperte Inguna Žīgure, kā arī Latvijas Ārējās ekonomiskās pārstāvniecības Ķīnā (Šanhajā un Ningbo) vadītāja Agnese Stūrmane.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā