Parlamentārā sekretāre ar Eiropas Parlamenta deputātiem apspriedīs nākamā ES daudzgadu budžeta izstrādi un prioritātes

05.02.2018. 14:15

No 5. līdz 8. februārim Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica uzturēsies vizītē Strasbūrā, kur norisināsies Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesija. Parlamentārajai sekretārei plānotas tikšanās ar EP deputātiem, lai pārrunātu nākamā Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžeta izstrādi un citus aktuālos ES darba kārtības jautājumus.

Z. Kalniņa-Lukaševica tiksies ar EP Budžeta komitejas priekšsēdētāju Žanu Artuī (Jean Arthuis), kā arī ar EP Reģionālās attīstības komitejas priekšsēdētāju Iskru Mihailovu (Iskra Mihaylova). Sarunu tēmu lokā būs jautājums par ES daudzgadu budžetu pēc 2020. gada, tā izstrādes gaitu un prioritātēm. Šo jautājumu parlamentārā sekretāre plāno apspriest arī ar EP Reģionālās attīstības komitejas deputātu, Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienības grupas koordinatoru komitejā Matiju van Miltenburgu (Matthijs van Miltenburg) un Budžeta komitejas deputātu, Eiropas Tautas partijas grupas ziņotāju par ES finanšu nākotni Janu Olbrihtu (Jan Olbrycht). Plānots, ka iepriekš minētos jautājumus Strasbūrā parlamentārā sekretāre apspriedīs arī ar citiem EP deputātiem.

Vizītes laikā Z. Kalniņai-Lukaševicai plānota arī tikšanās ar Lūgumrakstu komitejas priekšsēdētāju un EP Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komitejas ziņotāju par Dublinas regulas reformu Sesīliju Vikstrēmu (Cecilia Wikström), lai pārrunātu šo komiteju dienaskārtības jautājumus.

Plenārsesijas darba kārtībā paredzēta deputātu diskusija ar Horvātijas Republikas premjerministru Andreju Plenkoviču (Andrej Plenković) par ES nākotni. Plenārsēdē būs diskusija arī par EP sastāvu 2019.–2024. gadam un EP priekšlikuma apstiprināšana. EP deputāti plāno apspriest ES paplašināšanās stratēģiju Rietumbalkāniem, kā arī citus darba kārtības jautājumus.

EP plenārsesija Strasbūrā notiek reizi mēnesī un ilgst četras dienas – no pirmdienas līdz ceturtdienai. Papildu sesijas tiek rīkotas Briselē.

  

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā