Edgars Rinkēvičs ar EK viceprezidentu Enerģētikas savienības jautājumos apspriež energodrošības aktualitātes reģionā

02.02.2018. 15:25

2018. gada 2. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Eiropas Komisijas (EK) viceprezidentu Enerģētikas savienības jautājumos Marošu Šefčoviču (Maroš Šefčovič) un apsprieda Enerģētikas savienības ieviešanas jautājumus, kā arī enerģētikas drošības aspektus reģionā.

E. Rinkēvičs un M. Šefčovičs pārrunāja Latvijas gatavību turpināt iesākto darbu reģionālā dabasgāzes tirgus izveidē, tādējādi stiprinot energoapgādes drošību. Latvija ir gandarīta par pieaugošo reģionālo sadarbību, kas ļauj Latvijai piekļūt arī sašķidrinātās gāzes (liquefied natural gas, LNG) piegādes avotiem. Pozitīvi raugāmies uz ASV dabasgāzes eksporta pieaugumu un globālā LNG tirgus izaugsmi. 

Ministrs izteica pateicību Eiropas Komisijai par līdzšinējo atbalstu Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizācijas procesā. ES finansējums ir viens no priekšnoteikumiem veiksmīgai šī projekta realizācijai, norādīja E. Rinkēvičs.

EK viceprezidents M. Šefčovičs viesojas Latvijā Enerģētikas savienības otrās tūres (Energy Union Tour) ietvaros. Darba vizītes laikā viņš tiekas arī ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, ekonomikas un finanšu ministriem, Saeimas Eiropas lietu komisijas locekļiem, kā arī pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā