Zanda Kalniņa-Lukaševica aicina Intensīvās programmas ES tiesībās un ekonomikā absolventus no Ukrainas un Balkānu valstīm ieguldīt jauniegūtās zināšanas savu valstu attīstībā

21.12.2017. 19:12

21.decembrī Ārlietu ministrijas parlamentāra sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica sveica Rīgas Juridiskās augstskolas Intensīvās programmas Eiropas Savienības tiesībās un ekonomikā rudens semestra absolventus.

Z.Kalniņa-Lukaševica uzrunā aicināja absolventus jauniegūtās zināšanas ieguldīt savu valstu attīstībā. Parlamentārā sekretāre atzīmēja, ka starpdisciplinārā programma 2014. gadā tika izveidota ar mērķi sniegt partnervalstu pārstāvjiem teorētiskas un praktiskas zināšanas par Eiropas Savienības darbību, dalīties Latvijas pārejas pieredzē un veidot saiknes starp jauniem līderiem no dažādām valstīm un reģioniem. “Ceru, ka dodaties prom no Rīgas ieguvuši jaunas atziņas, kas ļaus atrast iespējas jebkurā izaicinājumā, ar ko jūs saskarsieties savā turpmākajā profesionālajā darbībā.”

Uzrunā parlamentārā sekretāre arī pateicās Rīgas Juridiskajai augstskolai par programmas īstenošanu, Zviedrijas Institūtam un ASV valdībai par atbalstu rudens semestrī, kā arī citiem donoriem par iepriekš sniegto atbalstu, uzsverot, ka “programma ir sniegusi pozitīvu ieguldījumu vairāk nekā 160 jaunu profesionāļu dzīvēs.”

Novembrī un decembrī sešu nedēļu garumā Latvijā izglītojās 18 pilsoniskās sabiedrības un publiskās administrācijas pārstāvji no Albānijas, Kosovas, Maķedonijas, Montenegro, Serbijas un Ukrainas, kā arī viens dalībnieks no Latvijas.

Šis bija jau septītais veiksmīgi īstenotais programmas Eiropas tiesībās un ekonomikā semestris. Starpdisciplinārā programma tiek īstenota kopš 2014.gada un ir daļa no Latvijas sniegtās attīstības palīdzības Austrumu partnerības, Centrālāzijas, Rietumbalkānu un citu reģionu valstīm. Programma iepriekš atbalstīta no Ārlietu ministrijas attīstības sadarbības budžeta un ieguldījumu tās īstenošanā sniegušas ASV, Zviedrija, Norvēģija, Luksemburga, Nīderlande, Šveice.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā