Ārlietu ministrija, LIAA un uzņēmēji diskutē par Latvijas un ASV ekonomiskajām attiecībām un prioritātēm 2018. gadam

11.12.2017. 18:17

Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru organizēja diskusiju par Latvijas un ASV ekonomiskajām attiecībām. Tajā piedalījās vairāk nekā 40 Latvijas uzņēmēju no IT, finanšu pakalpojumu, pārtikas rūpniecības, transporta un loģistikas nozarēm.

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs savā ievadrunā uzsvēra, ka stipra ekonomiskā sadarbība ar ASV ir svarīgs stimuls ne tikai Latvijas izaugsmei, bet arī drošības un ģeopolitiskās stabilitātes nodrošināšanai. 2017.gads ir nozīmīgs laiks Latvijas–ASV ekonomiskajās attiecībās: pēc astoņiem gadiem ir atjaunota LIAA pārstāvniecība ASV, eksports 2017.gada 3.ceturkšņa beigās ir dubultojies sasniedzot sasniedz 212.milj.eiro. 2017.gada oktobrī Čikāgā notika vēsturiski lielākā konference Latvijas uzņēmējiem ASV “Spotlight Latvia”. Tāpat arī ASV beidzot ir iekļuvusi Latvijas lielāko eksporta valstu top desmitniekā.

Uzņēmēji diskusijā norādīja uz veiksmīgo “Spotlight Latvia” pasākumu, atzīmēja LIAA pārstāvniecības atjaunošanu ASV, kā arī uzsvēra Latvijas uzņēmēju augošo interesi ASV tirgus apgūšanā.

Diskusijā piedalījās Latvijas Ārējās ekonomiskās pārstāvniecības ASV vadītājs Toms Zvidriņš, Latvijas Tirdzniecības kameras ASV vadītājs Pēteris Freimanis, Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā viceprezidents Arnis Kākulis un ASV vēstniecības Latvijā tirdzniecības jautājumu speciālists Guntars Vičmanis.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā