Edgars Rinkēvičs NATO ārlietu ministru sanāksmē aicina stiprināt ES un NATO sadarbību

06.12.2017. 17:40

5. un 6. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās NATO ārlietu ministru sanāksmē Briselē, kur notika gatavošanās nākamā gada NATO samitam, apspriesta NATO un ES sadarbība, Krievija un reģiona drošība, kā arī attiecības ar NATO kandidātvalstīm.

E. Rinkēvičs uzstājoties minēja, ka NATO un ES sadarbība ir viena no Latvijas prioritātēm drošībā un aizsardzībā, un uzsvēra nepieciešamību sadarbību attīstīt. Ministrs novērtēja veiksmīgo sadarbību informācijas apmaiņā, cīņā pret hibrīdo apdraudējumu un mācību un vingrinājumu koordinēšanā. Latvijai ļoti būtiska ir arī pārrobežu militārās mobilitātes veicināšana. Kā viens no nozīmīgiem NATO un ES sadarbības rezultātiem ir Eiropas Izcilības centra cīņai ar hibrīdo apdraudējumu izveidošana, kas apvieno ES un NATO dalībvalstu ekspertus kopīgai cīņai pret hibrīdo apdraudējumu, norādīja E. Rinkēvičs. Ministrs arī piebilda, ka daudzu ES dalībvalstu pievienošanās ES Pastāvīgajam strukturētās sadarbības ietvaram drošībā un aizsardzībā (PESCO) būs labs stimuls ES spēju celšanā. Svarīgi, lai šajā kontekstā ES un NATO centieni ir koordinēti.

Sanāksmes laikā E. Rinkēvičs aicināja turpināt konsekventu NATO politiku iepretim Krievijai, vienlaikus piemērojot gan atturēšanu, gan dialogu. Praktiskā sadarbība nav atjaunojama, kamēr nav beigusies Krievijas agresija Ukrainā.

E. Rinkēvičs piedalījās NATO-Gruzijas komisijas sēdē, kurā aicināja Gruziju turpināt reformu procesu, īpaši stiprinot likuma varu un tiesu sistēmas neatkarību. Iesāktais reformu process palīdzēs ceļā uz ES un NATO. Ministrs aicināja NATO un Gruziju stiprināt sadarbību cīņā pret hibrīdajiem draudiem, kiberjautājumos un stratēģiskās komunikācijas jomā.

NATO ārlietu ministru sanāksmes laikā E. Rinkēvičs arī tikās ar Kanādas ārlietu ministri Kristiju Frīlandi (Chrystia Freeland) un pateicās viņai par Kanādas ieguldījumu Latvijas drošībā un karavīru klātbūtni Latvijā. Ministri novērtēja labās divpusējās attiecības un iespēju stiprināt politisko dialogu. Tāpat kolēģi pārrunāja aktuālos notikumus NATO, ES, Krievijā un ES Austrumu partnerības valstīs.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā