Edgars Rinkēvičs piedalīsies NATO ārlietu ministru sanāksmē

04.12.2017. 11:08

5. un 6. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies NATO ārlietu ministru sanāksmē Briselē. Sanāksmē paredzēts apspriest aktuālos NATO drošības politikas jautājumus, gatavojoties gaidāmajam samitam 2018. gada vasarā.

NATO ārlietu ministri izvērtēs gada laikā paveikto NATO–ES sadarbības stiprināšanā un pārrunās sadarbības paplašināšanas iespējas.  Svarīgi, lai NATO un ES sadarbības rezultātā to darbība drošības jomā ir savstarpēji papildinoša. Diskusijā piedalīsies arī ES augstā pārstāve, Eiropas Komisijas viceprezidente Federika Mogerīni, kā arī Somijas un Zviedrijas ārlietu ministri.

Tāpat ārlietu ministri diskutēs par NATO attiecībām ar Krieviju, tai skaitā Minskas vienošanos izpildi.

Sanāksmes laikā notiks NATO–Gruzijas komisijas sanāksme, kas apliecina ciešās NATO–Gruzijas sadarbības saites. Sabiedrotie izvērtēs drošības situāciju Melnās jūras reģionā, Gruzijas reformu procesu un tālākās sadarbības iespējas. Būtiski, ka ārlietu ministri pārrunās arī NATO Atvērto durvju politikas aktualitātes.

Svarīga būs ārlietu ministru diskusija par NATO lomu cīņā pret terorismu un stabilitātes veicināšanu NATO kaimiņu reģionos. Ministri apspriedīs sabiedroto iesaisti Resolute Support misijā Afganistānā, kurā Latvija sniedz nozīmīgu ieguldījumu. Ņemot vērā Ziemeļkorejas pēdējā laika provokatīvās darbības, gaidāma arī diskusija par situāciju Korejas pussalā un tās ietekmi uz globālo drošību.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā