Ārlietu ministrs piedalīsies Austrumu partnerības samitā Briselē

23.11.2017. 11:50

24. novembrī Briselē, Beļģijā, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies piektajā Austrumu partnerības (AP) samitā, kurā paredzēts apspriest AP aktuālās politiskās norises, diskutēt par situāciju AP partnervalstīs un apmainīties viedokļiem par šīs politikas nākotni. Latvijas delegāciju vadīs Valsts prezidents Raimonds Vējonis. 

Plenārsesijā notiks diskusija par progresu kopš AP samita Rīgā 2015. gadā, kā arī prioritāšu izstrāde turpmākajiem gadiem. Plānots apstiprināt AP samita deklarāciju.

Delegāciju vadītājiem samitā paredzēta saruna par Eiropas izaicinājumiem, savukārt ārlietu ministri apspriedīs ES un partnervalstu praktiskās sadarbības veicināšanu. Prioritārie uzdevumi un mērķi ES un partnervalstu sadarbībā atspoguļoti “2020 Dokumentā”.

Samita dienā plānots parakstīt arī jauno ES un Armēnijas Visaptverošo un pastiprināto partnerības nolīgumu.

 

Informācijai

Pirmais AP samits notika Prāgā 2009. gadā, kura laikā ES un AP partnervalstis dibināja Austrumu partnerības politikas formātu. Kopš tā laika AP samiti notikuši 2011. gadā Varšavā, 2013. gadā Viļņā un 2015. gadā Rīgā.

Rīgas samitā skaidri tika noteikts sadalījums prioritārajām ES un partnervalstu sadarbības jomām: institūciju stiprināšana un laba pārvaldība, cilvēku savstarpējo kontaktu veicināšana, tirgus iespēju paplašināšana, transporta un enerģētikas savienojumi.

Samits ir augsta līmeņa ES un AP partnervalstu galotņu tikšanās, kas notiek reizi divos gados.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā