Zanda Kalniņa-Lukaševica: Jāstiprina Latvijas un Kanādas ekonomiskās saites, sniedzot praktisku atbalstu uzņēmējiem

22.11.2017. 10:15

21. novembrī, turpinot vizīti Otavā, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Z. Kalniņa-Lukaševica tikās ar Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministra parlamentāro sekretāri Pamelu Goldsmitu-Džounsu (Pamela Goldsmith-Jones), Kanādas parlamenta Pārstāvju palātas Nacionālās aizsardzības komitejas vadītāju Stīvenu Fjūru (Stephen Fuhr) un vietnieku Džeimsu Bezanu (James Bezan), kā arī Kanādas parlamenta Kanādas–Ziemeļvalstu un Baltijas valstu parlamentārās sadraudzības grupas vadītāju Džeimiju Šmeilu (Jamie Schmale).

Tikšanās laikā Kanādas parlamenta Pārstāvju palātas Nacionālā aizsardzības komitejā tika pārrunāti Latvijas un Kanādas drošības sadarbības jautājumi un reģionālā drošība. Z. Kalniņa-Lukaševica izteica pateicību par Kanādas klātbūtni NATO spēku sastāvā Latvijā. Nacionālās aizsardzības komitejas vadītājs Stīvens Fjūrs apliecināja, ka Kanāda turpinās savu klātbūtni Latvijā, vadot NATO daudznacionālo kaujas grupu neierobežotu laiku, līdz drošība reģionā būs pilnīgi atjaunota. Sarunā tika apspriestas arī iespējas veiksmīgo sadarbību drošības jomā izmantot kā piemēru, lai stiprinātu tirdzniecību un cilvēku savstarpējās saites.

Tirdzniecības veicināšanas jautājumi starp Latviju un Kanādu tika pārspriesti arī sarunā ar Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministra parlamentāro sekretāri Pamelu Goldsmitu-Džounsu. Abas puses apņēmās cieši sadarboties, lai sniegtu uzņēmējiem praktisku palīdzību, apgūstot ES un Kanādas brīvās tirdzniecības nolīguma (CETA) sniegtās priekšrocības.

“Līdzīgi kā Kanādā arī Latvijas ekonomikas pamats ir mazie un vidējie uzņēmumi, tāpēc īpaša uzmanība jāpievērš tam, lai tieši šie uzņēmumi gūtu maksimālo praktisko atbalstu savstarpējo ekonomisko saišu dibināšanā,” sarunā uzsvēra Z. Kalniņa-Lukaševica.

Savukārt ar Kanādas parlamenta Kanādas–Ziemeļvalstu un Baltijas valstu parlamentārās sadraudzības grupas vadītāju Džeimiju Šmeilu tika pārrunāti reģionālās drošības jautājumi un Latvijas un Kanādas sadarbība drošības jomā, ņemot vērā Kanādas ieguldījumu NATO daudznacionālā bataljona Latvijā izvietošanā. Tikšanās laikā tika pārrunāta arī starpparlamentāro kontaktu turpmākā attīstība, gan arī ciešākas sadarbības jautājumi, īpaši tirdzniecības jomā.

Lai iepazītos ar latviešu kopienai Kanādā aktuāliem jautājumiem un informētu par norisēm Latvijā, parlamentārā sekretāre sirsnīgā sarunā tikās ar Latvijas kopienas pārstāvjiem Otavā un Latviešu nacionālās apvienības Kanādā valdes priekšsēdi Andri Ķesteri.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā