Parlamentārā sekretāre atklāj drošības un aizsardzības politikas simpoziju Kanādā

21.11.2017. 10:39

20. novembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās 4. Kopējās drošības un aizsardzības politikas jautājumiem veltītā simpozijā “Stratēģiskie partneri darbībā: ES un Kanāda uzņemas kopīgas rūpes par starptautisko drošību” (“Strategic Partners in Action”: The EU and Canada Sharing the Burden for Managing International Security”) Otavā, Kanādā.

Atklājot simpoziju, Zanda Kalniņa-Lukaševica uzsvēra Latvijas un Kanādas partnerības neatsveramo nozīmi reģionālajā drošībā un izteica pateicību Kanādai par vadošās valsts lomu NATO kaujas grupas izvietošanā Latvijā.

Z. Kalniņa-Lukaševica norādīja, ka, pateicoties NATO spēku izvietošanai Baltijā un Polijā, fiziska apdraudējuma risks Latvijai ir mazs, taču arvien jāsastopas ar dezinformācijas un apmelošanas kampaņām attiecībā uz NATO spēku klātbūtni. Tādēļ parlamentārā sekretāre aicināja stiprināt ES un NATO sadarbību kiberdrošībā un stratēģiskās komunikācijas jomā.

Šī gada simpozijs bija veltīts ES un Kanādas partnerībai, lai kopīgi sekmētu drošību pasaulē. Parlamentārā sekretāre uzrunā aicināja gādāt par katras valsts drošību, tādējādi stiprinot savu suverenitāti un dodot ieguldījumu starptautiskajā drošībā, vienlaikus veicinot starptautisko normu ievērošanu. “ES un Kanādai ir vienota izpratne par to, kā starptautiskās organizācijas var veicināt mieru un drošību pasaulē, tostarp reaģējot uz tādiem modernajiem draudiem kā kiberuzbrukumi, hibrīdais apdraudējums un viltus ziņas,” aicinot stiprināt ES un Kanādas partnerību, sacīja Z. Kalniņa-Lukaševica.

Parlamentārā sekretāre novērtēja 2016. gadā noslēgto Stratēģiskās partnerības nolīgumu starp Eiropas Savienību un Kanādu, kas abiem reģioniem sniedz plašas iespējas dažādās jomās, piemēram, ļaujot ciešāk sadarboties pretterorismā.

Simpozija laikā Z. Kalniņa-Lukaševica tikās arī ar Kanādas ārlietu ministres parlamentāro sekretāru Metjū Dekorsī (Matthew DeCorsey). Sarunā viņa uzteica Latvijas un Kanādas veiksmīgo divpusējo sadarbību ne tikai drošības jomā, Kanādai vadot NATO daudznacionālo kaujas grupu Latvijā, kā arī izteica apņemšanos veicināt Latvijas un Kanādas tirdzniecības attiecību stiprināšanu, ieviešot ES un Kanādas tirdzniecības nolīgumu (CETA).

Kopējās drošības un aizsardzības politikas jautājumiem veltīto simpoziju jau ceturto gadu rīkoja Eiropas Savienības delegācijas Kanādā. Šogad to atklāja ES delegācijas vadītājs, vēstnieks Pēteris Ustubs. Pasākums pulcē starptautisko attiecību un drošības politikas ekspertus no Eiropas un Ziemeļamerikas, kā arī augsta līmeņa valsts amatpersonas. Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre atklāja pasākumu līdztekus Kanādas Aizsardzības ministra parlamentārajam sekretāram Žanam Riu (Jean Rioux).

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā