Valsts sekretārs A.Pildegovičs un Uzbekistānas ārlietu ministrs vienojas turpināt abu valstu politisko dialogu

11.11.2017. 20:58

9.- 11. novembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs uzturējās vizītē Uzbekistānā. Tās ietvaros 11. novembrī viņš tikās ar Uzbekistānas ārlietu ministru Abdulazizu Kamilovu (Abdulaziz Kamilov) un pārrunāja Latvijas un Uzbekistānas divpusējo attiecību jautājumus, Centrālāzijas reģionālo sadarbību, kā arī citas starptautiskās aktualitātes.

Amatpersonas atzinīgi novērtēja Latvijas un Uzbekistānas veiksmīgo sadarbību gan divpusēji, gan Eiropas Savienības un Uzbekistānas attiecību ietvaros. A.Pildegovičs un A.Kamilovs bija vienisprātis, ka jāturpina Latvijas un Uzbekistānas augsta līmeņa amatpersonu vizīšu apmaiņa, jo tās veicina arī ekonomisko sakaru attīstīšanu. A.Kamilovs iepazīstināja ar pēdējā gada laikā Uzbekistānā uzsāktajām reformām, kuru īstenošana ļaus uzlabot biznesa un investīciju vidi valstī. Atzinīgi tika novērtēta abu valstu sadarbība izglītības jomā – iespēju studēt Latvijas augstskolās izmanto vairāk nekā 1000 jauniešu no Uzbekistānas.

10.- 11. novembrī Samarkandā valsts sekretārs piedalījās starptautiskā konferencē “Centrālāzija: kopīga pagātne un nākotne, sadarbība ilgtspējīgai attīstībai un labklājībai”. Savā uzrunā A.Pildegovičs atzinīgi novērtēja pozitīvās tendences Centrālāzijas valstu reģionālajā sadarbībā. Viņš sacīja: “Latvija no savas pieredzes var apliecināt, ka sadarbībai ar tuvākajiem kaimiņiem ir izšķiroša nozīme drošības un ārpolitikas mērķu sasniegšanā.” Lielāka atvērtība savstarpējai sadarbībai veicina arī tirdzniecības sakarus un ekonomisko izaugsmi.

A.Pildegovičs pozitīvi novērtēja Centrālāzijas valstu centienus veikt reformas, kas veicinātu to ilgtspējīgu attīstību. Viņš uzsvēra, ka labvēlīga uzņēmējdarbības vide ir cieši saistīta ar efektīvu pārvaldi. Valsts sekretārs apliecināja, ka Latvija ir gatava turpināt sniegt atbalstu Centrālāzijas valstīm tādās jomās kā valsts pārvaldes un civildienesta attīstība, lauksaimniecības eksportspējas veicināšana, e-pārvalde, vide un zaļās tehnoloģijas. “Ņemot vērā mūsu neseno reformu pieredzi, Latvija var būt labs padomdevējs Centrālāzijas valstīm”, sacīja A.Pildegovičs.

Vizītes ietvaros A.Pildegovičs tikās arī ar EDSO ģenerālsekretāru Tomasu Gremingeru (Thomas Greminger), Eiropas Savienības īpašo pārstāvi Centrālāzijā Peteru Burjanu (Peter Burian), Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretāra īpašo pārstāvi Natāliju Germanu (Natalia Gherman), NATO Parlamentārās Asamblejas prezidentu Paolo Alli (Paolo Alli) un Uzbekistānas prezidenta īpašo pārstāvi Afganistānas jautājumos Ismatullu Irgaševu (Ismatulla Irgashev).

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā