Notiks desmitā gadskārtējā konference „Latviešu valoda Eiropas Savienībā”

10.11.2017. 09:05

10. novembrī Ārlietu ministrijā notiks desmitā gadskārtējā aktuāliem ES daudzvalodības jautājumiem veltītā konference „Latviešu valoda Eiropas Savienībā – iesaistīto pušu sadarbība”, kurā tiks pārrunāti tulkošanas jautājumi Eiropas Savienības (ES) iestādēs. Kopš 2008. gada tulkošanas speciālisti un dažādu nozaru eksperti, tiekoties konferencē, sekmējuši labāku izpratni par tulkošanas jomā iesaistīto ES un Latvijas iestāžu funkcijām un sadarbību, kā arī veicinājuši mērķi uzlabot tulkojumu kvalitāti.

Šā gada konferencē ES tiesību aktu izstrādes un terminoloģijas jautājumi tiks skatīti galvenokārt sadarbības aspektā, analizējot ES tulkošanas procesos iesaistīto pušu padziļinātas praktiskās sadarbības iespējas. Tulkošanas nozares pārstāvji izvērtēs arī desmit gadu laikā gūto pieredzi.

Konferenci atklās Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Solveiga Silkalna un Eiropas Savienības tiesas tiesnesis Egils Levits.

Konferencē ar priekšlasījumiem uzstāsies gan Latvijas, gan ES institūciju pārstāvji. Pasākumu vadīs Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš un Eiropas Komisijas Tulkošanas ģenerāldirektorāta Latviešu valodas departamenta 1. nodaļas vadītāja Liena Muskare.

Pasākumu organizē Eiropas Komisijas Tulkošanas ģenerāldirektorāts sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Valsts valodas centru un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā