Ārlietu ministrs piedalīsies ES Ārlietu padomes sanāksmē Briselē

10.11.2017. 17:54

13. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Briselē.

Sanāksmē ministri diskutēs par ES–Āfrikas attiecībām, gatavojoties Āfrikas Savienības–ES samitam 2017. gada 29. un 30. novembrī Abidžanā, Kotdivuārā.

Tāpat ministri pārrunās ES stratēģisko komunikāciju, piemēram, lai atbalstītu jaunu iniciatīvu attīstīšanu publiskajā diplomātijā, kā arī turpinātu stiprināt jau esošos instrumentus.

Padomē plānota kopīga darba sesija ar ES aizsardzības ministriem, lai diskutētu par ES Globālās stratēģijas ārpolitikā un drošības politikā ieviešanas gaitu, fokusējoties uz vairākām iniciatīvām Kopējā aizsardzības un drošības politikas jomā.

Padomē plānots parakstīt notifikāciju par Pastāvīgās Strukturētās sadarbības (PESCO) drošībā un aizsardzībā izveidošanu. Notifikāciju parakstīs arī Latvija.

Informācijai

Ārlietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī. Ārlietu padomi vada ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā