Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ar Igaunijas un Lietuvas kolēģiem pārrunā gaidāmo Austrumu partnerības samitu

10.11.2017. 16:02

10. novembrī Baltijas Padomes norises laikā Tallinā notika Baltijas valstu ārlietu ministru ikgadējā tikšanās, kuras laikā puses apsprieda drošības situāciju reģionā – ZAPAD-2017 mācību izvērtējumu, gatavošanos NATO Briseles samitam 2018. gadā un gaidāmo Austrumu partnerības samitu.

Pārrunājot gatavošanos Austrumu partnerības samitam, kas notiks pēc pāris nedēļām Briselē, E. Rinkēvičs pauda Latvijas pozīciju, kurā sagaidām politisku apņemšanos no partneriem sniegt lielāku ieguldījumu aktīvākā reformu īstenošanā, īpaši Ukrainā, Moldovā un Baltkrievijā. Latvija uzskata, ka diferenciācijas princips ir svarīgs – tas atbalsta partneru individuāli izvēlēto ceļu attiecību veidošanā ar Eiropas Savienību.

“Arī pēc samita ir svarīgi saglabāt Austrumu partnerību kā Eiropas Savienības darba kārtības prioritāti. Ekonomiski stipras, demokrātiskas un noturīgas partnervalstis ir Latvijas interesēs. Tāpēc ir jāturpina Eiropas Savienības un dalībvalstu atbalsts partneriem reformu ieviešanā,” sacīja Latvijas ārlietu ministrs.

Tāpat puses pārrunāja turpmāko aizsardzības un drošības politiku ar ASV. Tika apliecināts, ka līdzšinējā sadarbība ar jauno ASV administrāciju bijusi sekmīga, un sadarbība drošības un aizsardzības jomās ar ASV ir jāturpina.   

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā