Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs pārrunā Latvijas un Kirgizstānas sadarbības paplašināšanas iespējas

10.11.2017. 15:29

10. novembrī Samarkandā, Uzbekistānā, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Kirgizstānas ārlietu ministru Erlanu Abdildajevu (Erlan Abdyldaev) un apsprieda Latvijas un Kirgizstānas divpusējās attiecības, Eiropas Savienības un Centrālāzijas sadarbību, kā arī reģionālās aktualitātes.

Sarunā amatpersonas bija vienisprātis, ka Latvijas un Kirgizstānas divpusējās sadarbības potenciāls nav pilnībā izsmelts. A. Pildegovičs norādīja, ka saredz iespējas plašākai sadarbībai ekonomikā, izglītībā, tiesiskuma veicināšanā un korupcijas apkarošanā. Latvija ir uzkrājusi plašu pieredzi robežu demarkācijas un delimitācijas jautājumos, kas Kirgizstānai varētu būt noderīga. Tāpat varam sniegt atbalstu lauksaimniecības produkcijas standartizācijas un sertifikācijas sistēmas attīstīšanā. E. Abdildajevs pauda interesi par sadarbību informācijas tehnoloģiju un e-pārvaldības jomā.

A. Pildegovičs apsveica Kirgizstānu ar veiksmīgu prezidenta vēlēšanu norisi šī gada 5. oktobrī. Eiropas Savienība, arī Latvija, atzinīgi novērtē Kirgizstānas centienus nostiprināt demokrātiskas institūcijas. Latvija arī turpmāk sniegs atbalstu un dalīsies reformu īstenošanas pieredzē ar Kirgizstānu, piemēram, likuma varas jomā.

Valsts sekretārs A. Pildegovičs uzturas vizītē Uzbekistānā, lai piedalītos starptautiskā konferencē “Centrālāzija: kopīga pagātne un nākotne, sadarbība ilgtspējīgai attīstībai un labklājībai”.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā