Rīgā noslēdzas Baltijas valstu un Izraēlas kārtējās politiskās konsultācijas

09.11.2017. 18:06

No 8. līdz 9. novembrim Rīgā norisinājās trešās Baltijas valstu un Izraēlas Ārlietu ministriju politisko direktoru konsultācijas. Sarunās augstu tika novērtēts četrpusējās sadarbības formāts, kas papildu labajām divpusējām attiecībām paplašina pušu sadarbības perspektīvas. Īpašu nozīmību tas piešķir šogad, atzīmējot Baltijas valstu un Izraēlas diplomātisko attiecību nodibināšanas 25. gadskārtu.

Konsultācijās apsprieda Eiropas Savienības un Izraēlas attiecības, reģionālos un drošības jautājumus Tuvajos Austrumos un Baltijas reģionā, kā arī sadarbību starptautiskajās organizācijās. Uzmanība tika veltīta arī stratēģiskās komunikācijas tematikai, par kuru diskutēt tika aicināts NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs Jānis Sārts.

Izraēlas puse izteica priekšlikumu uzņemt nākamās politiskās konsultācijas 2018. gadā, to norisi pieskaņojot valsts 70. neatkarības gadskārtai un Baltijas valstu 100. gadadienai.

Sarunas vadīja: no Latvijas puses - Andris Pelšs, no Igaunijas - Pauls Tēsalu (Paul Teesalu), no Izraēlas - Alons Ušpics (Alon Ushpiz) un Asta Skaisgirīte (Asta Skaisgiryte) no Lietuvas.

Iepriekšējās konsultācijas notika 2016. gada 2. novembrī Jeruzalemē.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā