Ārlietu ministrs tiekas ar Rumānijas prezidenta padomnieku

09.11.2017. 16:09

9. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Rumānijas prezidenta padomnieku Bogdanu Auresku (Bogdan Aurescu). Tikšanās laikā E. Rinkēvičs un B. Auresku runāja par Triju jūru iniciatīvas sadarbības formātu, Austrumu partnerību, kā arī drošības jautājumiem.

Abas puses bija vienisprātis, ka Triju jūru iniciatīvai ir jābūt reālai transporta, enerģētikas un digitālo projektu īstenošanas platformai. Rumānijas prezidenta padomnieks informēja, ka Triju jūru iniciatīvas samits notiks Rumānijā 2018. gadā rudenī.

Drošības jautājumu kontekstā sarunu partneri bija vienās domās par nepieciešamību atbalstīt NATO atvērto durvju politiku un stiprināt kiberaizsardzības kapacitāti. E. Rinkēvičs uzsvēra arī tā dēvētā Bukarestes 9 drošības sadarbības formāta nozīmi un pauda atbalstu tā attīstībai.

Informācijai

Divpadsmit ES dalībvalstis: Austrija, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Ungārija atbalsta Triju jūru iniciatīvu, lai nodrošinātu politisku atbalstu starpvalstu un reģionālu projektu īstenošanai, kā arī veicinātu ES vērtību un principu stiprināšanu. 2015. gada septembrī Horvātijas prezidente pirmo reizi informēja par ideju veidot šādu sadarbības formātu. 2016. gada augustā tika parakstīta Triju jūru iniciatīvas deklarācija, savukārt pirmais Triju jūru iniciatīvas samits notika 2017. gada 6. jūlijā, Polijas galvaspilsētā Varšavā.

Bukarestes 9 formāta valstis ir Bulgārija, Čehija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija, Rumānija, Slovākija, Ungārija, un tās uztur regulāru dialogu drošības jautājumos dažādos līmeņos.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā