Zanda Kalniņa-Lukaševica pārstāvēs Latviju Eiropas Savienības tirdzniecības ministru padomē Briselē

09.11.2017. 13:37

10. novembrī Briselē notiks Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padome Kopējās tirdzniecības politikas jautājumos. Latvijas delegāciju vadīs Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

9. novembrī Eiropas Komisija (EK) nāk klajā ar izvērtējumu par esošo ES tirdzniecības līgumu piemērošanu. Sanāksmē tirdzniecības ministri tiks iepazīstināti ar ziņojumā iekļautajiem secinājumiem un priekšlikumiem, kuri būs ļoti nozīmīgi, plānojot turpmākās brīvās tirdzniecības līgumu slēgšanas un īstenošanas aktivitātes.

Ministri tiks informēti par ES tirdzniecības sarunām ar Japānu, ar ko EK cer panākt vienošanos par līguma nosacījumiem līdz gada beigām. Tāpat tiks sniegta informācija par aktuālo tirdzniecības sarunās ar Meksiku un Dienvidu kopējā tirgus valstīm (Mercosur) – Argentīnu, Brazīliju, Paragvaju un Urugvaju.

Padomē tiks arī diskutēts par kopīgu ES nostāju un prioritātēm, gatavojoties Pasaules Tirdzniecības organizācijas 11. Ministru konferencei, kas no 10. līdz 13. decembrim norisināsies Buenosairesā, Argentīnā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā