Ārlietu ministrs aicina Moldovu konsekventi īstenot reālas, nevis deklaratīvas reformas ceļā uz Eiropas Savienību

07.11.2017. 17:36

7. novembrī, turpinot darba vizīti Moldovas Republikā, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Kišiņevā tikās ar Moldovas Republikas prezidentu Igoru Dodonu, premjerministru Pāvelu Filipu un Moldovas parlamenta priekšsēdētāju Andrianu Kandu.

Sarunu laikā ar Moldovas augstākajām amatpersonām E. Rinkēvičs pozitīvi novērtēja sākto valsts pārvaldes reformu. Vienlaikus ministrs uzsvēra nepieciešamību Moldovai konsekventi īstenot reālas, nevis deklaratīvas reformas, kas ļautu atjaunot Eiropas Savienības (ES) partneru un Moldovas iedzīvotāju uzticību un palīdzētu integrācijai ES.

Puses pārrunāja arī Pārdņestras jautājumu. Ministrs aicināja Kišiņevu proaktīvai rīcībai, tai skaitā skaidri definējot savu piedāvājumu attiecībā uz Pārdņestras statusu Moldovas Republikas sastāvā. E. Rinkēvičs pauda atbalstu Austrijas kā Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) prezidentūras plāniem organizēt 5+2 sarunas šī gada rudenī. “ Latvija vienmēr ir atbalstījusi centienus stiprināt Moldovas suverenitāti un teritoriālo integritāti. Tādēļ atbalstām Moldovas iniciatīvu Apvienoto Nāciju Ģenerālajā asamblejā par ārvalstu karaspēka izvešanu no Pārdņestras teritorijas. Aicinām iesaistītās puses piedalīties arī sarunās 5+2 formātā, lai sekmētu praktisku progresu konflikta noregulēšanā,” uzsvēra E. Rinkēvičs. 

Tāpat tika apspriests jautājums par sadarbību stratēģiskajā komunikācijā. E. Rinkēvičs pauda pārliecību, ka jāturpina veicināt mediju neatkarību, žurnālistikas kvalitāti un medijpratību Baltijā un Austrumu partnerības valstu reģionā. Tādēļ Latvija atbalsta Baltijas Mediju izcilības centra darbību un citas iniciatīvas šajā jomā. Ministrs izteica aicinājumu Moldovai izskatīt sadarbības iespējas ar šo centru.

Vizītē ministrs tikās arī ar Moldovas opozīcijas partiju pārstāvjiem Andreju Nastasi un Maiju Sandu, kā arī valdošās koalīcijas pārstāvi no Moldovas Demokrātiskās partijas, tās priekšsēdētāju Vladu Plahotņuku.

Ministrs sniedza interviju Moldovas Televīzijas pirmajam kanālam.

 

Informācijai

Šogad 1. septembrī apritēja 25 gadi, kopš Latvijas un Moldovas diplomātisko attiecību nodibināšanas.

Cenšoties rast risinājumu Pārdņestras konfliktam, 2006. gadā tika izveidots 5+2 sarunu formāts, kuru veido Moldova, Pārdņestra, Krievija, Ukraina un EDSO, kā arī novērotāji – ES un ASV. Sarunas notiek EDSO prezidējošās valsts vadībā (pašlaik tā ir Austrija), taču tās notiek neregulāri, jo gan Pārdņestra, gan Moldova pārmaiņus atsakās piedalīties sarunās.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā