Parlamentārā sekretāre: Attīstības sadarbība veicina kopējo drošību, stabilitāti un labklājību

31.10.2017. 16:00

30. un 31. oktobrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa–Lukaševica piedalījās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Attīstības palīdzības komitejas augsta līmeņa sanāksmē Parīzē, Francijā. Parlamentārā sekretāre diskusijā par politikas prioritātēm un nākotnes izaicinājumiem aicināja paturēt uzmanības centrā izpratni, ka attīstības sadarbība veicina kopējo drošību, stabilitāti un labklājību.

Diskusijā Z. Kalniņa-Lukaševica sacīja: “Attīstības sadarbības politikai ir jākļūst niansētākai, tās īstenošanā jāiesaista pēc iespējas plašāks dalībnieku loks, jo īpaši pilsoniskās sabiedrības organizācijas un privātais sektors.”

Sanāksmes dalībnieki arī diskutēja par attīstības sadarbības lomu 2015. gada septembrī ANO apstiprinātā globālā attīstības ietvara – Dienaskārtība ilgtspējīgai attīstībai 2030 – īstenošanā, inovācijām attīstības sadarbības efektivitātes uzlabošanai, kā arī jauniem politikas finansējuma veidiem. Parlamentārā sekretāre atzīmēja, ka inovāciju veicināšanai, privātā sektora iesaistei un digitalizācijai ir svarīga nozīme, lai sasniegtu ANO dalībvalstu apstiprinātos ilgtspējīgas attīstības mērķus.

Savukārt diskusijā par attīstības palīdzības efektivitāti valstu pārstāvji uzsvēra, ka tās kāpināšana iespējama, nodrošinot ciešāku sasaisti ar humanitārās palīdzības sniegšanu, pielāgojot atbalstu konkrētajām vajadzībām un mērķtiecīgi koordinējot starptautiskās palīdzības sniegšanu.

“Mazinot konfliktu, krīžu un dabas katastrofu radītās sekas attīstības valstīs, tiek sniegta gan tieša palīdzība cietušajiem cilvēkiem, gan arī mazināta nestabilitāte reģionā. Līdz ar efektīvas un vajadzībās balstītas palīdzības sniegšanu, tiek veicināta arī kopējā drošība, stabilitāte un labklājība,” uzsvēra parlamentārā sekretāre.

Sanāksmes noslēguma dokumentā uzsvērti elementi attīstības sadarbības pilnveidošanai, tostarp dažādu politiku saskaņotība, privātā sektora iesaiste, oficiālās attīstības palīdzības sistēmas modernizācija, statistikas datu pieejamība, kā arī inovāciju un digitālo iespēju plašāka izmantošana.  

OECD Attīstības palīdzības komiteja ir vadošais starptautiskais forums attīstības sadarbības īstenotājiem. Komiteja ir dibināta 1960. gada 13. janvārī. Tās uzdevums ir apkopot datus, veikt analīzi, izplatīt labo praksi un popularizēt zināšanas un pieredzes apmaiņu par kvalitatīvu un efektīvu attīstības sadarbību. Latvija komitejas sanāksmēs un darba grupās kā uzaicinātā valsts piedalās kopš 2013. gada.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā