Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalīsies OECD Attīstības palīdzības komitejas Augsta līmeņa sanāksmē

27.10.2017. 16:04

No 30. līdz 31. oktobrim Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalīsies Parīzē, Francijā, notiekošajā Ekonomiskās attīstības un sadarbības organizācijas (Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD) Attīstības palīdzības komitejas 51. Augsta līmeņa sanāksmē.

Tās dalībnieki diskutēs par attīstības sadarbības lomu 2015. gada septembrī ANO apstiprinātā globālā attīstības ietvara – Dienaskārtība ilgtspējīgai attīstībai 2030 – īstenošanā. Klātesošie spriedīs arī par OECD lomu palīdzības efektivitātes uzlabošanā, kā arī jauniem un inovatīviem risinājumiem attīstības sadarbības finansēšanai.

Plānots, ka sanāksmes dalībnieki vienosies par Attīstības palīdzības komitejas stratēģiskajām darbības prioritātēm un apstiprinās pārskatīto darbības mandātu nākamajiem pieciem gadiem.

OECD Attīstības palīdzības komiteja ir vadošais starptautiskais forums attīstības sadarbības īstenotājiem, un tā dibināta 1960. gada 13. janvārī - vēl pirms OECD dibināšanas 1961. gadā. Komitejas pilntiesīgi biedri ir 29 OECD dalībvalstis un Eiropas Savienība. Tās uzdevums ir apkopot datus, veikt analīzi, izplatīt labo praksi un popularizēt zināšanas un pieredzes apmaiņu par kvalitatīvu un efektīvu attīstības sadarbību.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā