ES Informācijas sniedzēju forums Ārlietu ministrijā pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu

27.10.2017. 14:45

27. oktobrī Ārlietu ministrijā norisinājās ikgadējais Eiropas Savienības (ES) Informācijas sniedzēju forums, kas ik gadu pulcē ES informācijas sniedzējus – valsts un pašvaldību ES informācijas kontaktpersonas, ES Informācijas punktu (ESIP) un Europe Direct Informācijas centru pārstāvjus (EDIC), ES informācijas tīklu vadītājus, viedokļu līderus, Eiropas klubu skolās, mediju, NVO, kā arī privātā sektora pārstāvjus, lai pārrunātu aktuālos ES jautājumus.

Atklājot ES informācijas sniedzēju forumu, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Z. Kalniņa-Lukaševica izcēla Latvijas sabiedrības pozitīvo skatījumu par ES vērtību, nozīmi un iespējām dot labākus risinājumus kopējām problēmām. “Atbalsts ES iet roku rokā ar izpratni un zināšanām par ES, tādēļ ES informācijas sniedzēju darbs ir ļoti nozīmīgs, un sabiedrības vairākuma pozitīvais vērtējums par ES atspoguļo arī informācijas sniedzēju darba rezultātus,” uzsvēra parlamentārā sekretāre.

Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka Latvijas iedzīvotāji uzticas ES un vairākums aptaujāto ir optimistiski par ES nākotni. Tāpat vairums uzskata, ka šajā neskaidrajā un mainīgajā ģeopolitiskajā situācijā mūsu intereses labāk tiktu ņemtas vērā, rīkojoties kopīgi ar pārējām ES dalībvalstīm. Arī atbalsts ES kopējām politikām Latvijā ir augsts, piemēram, eiro Latvijā atbalsta 76%, bet kopējo aizsardzības un drošības politiku – 83% aptaujāto. Latvijas iedzīvotāji atbalstītu lielāku ES iejaukšanos tādās jomās kā cīņa pret terorismu, veselības aprūpe, cīņa pret bezdarbu un krāpšanos nodokļu jomā. Iedzīvotāji ir pārliecināti, ka tuvākajos gados Eiropas valstīm būtu jāveido intensīvāka savstarpējā sadarbība.

Informējot par Latvijas pozīciju diskusijā par ES nākotni, Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka ir svarīgi piedalīties visu jauno priekšlikumu apspriešanā no paša sākuma, kopš to izstrādes brīža. Tikai tā varēsim nodrošināt, ka mūsu intereses tiek ņemtas vērā.

“Šobrīd viens lielākajiem draudiem ES vienotībai ir populisma, eiroskepticisma un radikālā nacionālisma viļņi Eiropā. Lielākoties populisms nozīmē sniegt vienkāršas atbildes uz sarežģītiem jautājumiem – tādas idejas, ko var paust vien pāris tvītos. Bīstami ir tas, ka populismam ir pastāvīgs un plašs ārējo spēlētāju atbalsts,” sacīja parlamentārā sekretāre.

“Populisma viļņus pastiprina mēģinājumi ietekmēt sabiedrības viedokļus, izmantojot dezinformācijas un robotizētas interneta troļļu kampaņas, ko īsteno ar Krieviju saistītas vai tās atbalstītas organizācijas. Tam ir plašs pierādījumu loks, kas atspoguļots arī NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra sagatavotajos analītiskajos ziņojumos,” uzmanību vērsa parlamentārā sekretāre.  

Vērtējot iespējamo rīcību šo risku mazināšanai, Z. Kalniņa-Lukaševica pauda: “Tam iespējams pretoties, pirmkārt, attīstot mūsu kritiskās domāšanas un medijpratības prasmes jau no skolas sola, otrkārt, ar konkrētiem darbiem stiprinot drošību, taisnīgumu, vienlīdzību un labklājību Eiropas Savienībā. Atbilstoši sabiedriskās domas pētījumiem tieši tie ir jautājumi, kas primāri rūp cilvēkiem.”

Foruma dalībniekus uzrunāja arī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka un Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele. Foruma darbu vadīja biedrības “Eiropas Kustības Latvijā” prezidents Andris Gobiņš.

Diskusiju dalībnieku vidū bija eksprezidents Valdis Zatlers, Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle, valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Solveiga Silkalna, ka arī Latvijas Universitātes profesors Ivars Ījabs un citi nozaru eksperti.     

ES Informācijas sniedzēju forums notiek jau kopš 2008. gada, un to rīko Eiropas kustība Latvijā sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Tā desmitajā norises gadā forums, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, pulcējis lielāko dalībnieku skaitu.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā