Parakstīs Latvijas un Krievijas valsts robežas demarkācijas gala dokumentus

23.10.2017. 17:24

25. oktobrī Ārlietu ministrijā tiks parakstīti Latvijas un Krievijas valsts robežas demarkācijas gala dokumenti: Demarkācijas karte, Robežas apraksts, Robežzīmju protokoli, Robežzīmju koordinātu un augstuma katalogs un Noslēguma protokols. Tos parakstīs abu valstu demarkācijas komisijas līdzpriekšsēdētāji – ģenerālkonsule Sanktpēterburgā Irina Mangule un ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Aleksejs Obuhovs.

Svinīgajā pasākumā klātesošos uzrunās Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs.

Parakstīšana notiks valsts robežas demarkācijas komisijas pēdējās (33.) sēdes laikā. Pēcāk dokumenti tiks nodoti abu valstu valdībām apstiprināšanai, un pēc savstarpējas notu apmaiņas Latvijas un Krievijas valsts robežas demarkācijas process būs pabeigts. 

Uzziņai

Latvijas un Krievijas kopīgā demarkācijas komisija tika izveidota saskaņā ar Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līguma par Latvijas un Krievijas valsts robežu 5. pantu, kas paredz, ka puses izveido kopīgu demarkācijas komisiju. Demarkācijas komisijas pirmā sēde notika 2009. gada 23. septembrī Daugavpilī.

 

Mediju ievērībai!

Plkst. 14.00 – Latvijas un Krievijas valsts robežas demarkācijas gala dokumentu parakstīšana. Valsts sekretāra A. Pildegoviča uzruna.

Foto/video iespēja

Norises vieta: Ārlietu ministrijas Preses konferenču zāle (1. stāvs)

Latvijas valsts iestādēs akreditēto mediju pārstāvju dalība, kā arī intervijas ir jāpiesaka līdz 24. oktobra plkst. 17.00 Ārlietu ministrijas Mediju centrā uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā