Valsts sekretārs ASV apspriež drošības un ekonomiskās sadarbības stiprināšanu

16.10.2017. 18:20

No 12. līdz 16. oktobrim norisinājās valsts sekretāra Andreja Pildegoviča darba vizīte ASV, kurā viņš tikās ar ASV Valsts departamenta, Pentagona, Nacionālās drošības padomes, ASV Starptautiskās attīstības palīdzības aģentūras (U.S. Agency for International Development, USAID) pārstāvjiem, kā arī Kongresa amatpersonām. Latvijas Bankas un Finanšu ministrijas sastāvā valsts sekretārs piedalījās Pasaules Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda sanāksmēs. A. Pildegovičs tikās arī ar latviešu kopienas pārstāvjiem.

Tikšanos laikā A. Pildegovičs ar ASV kolēģiem apsprieda divpusējo attiecību dienaskārtības jautājumus, izceļot gaidāmo Latvijas simtgadi, valsts augstāko amatpersonu vizīšu apmaiņu, kā arī drošības un ekonomiskās sadarbības intensificēšanas iespējas. Pārrunājot ekonomiskās sadarbības stiprināšanu, puses apmainījās viedokļiem par tuvākajā laikā gaidāmajām iniciatīvām, tostarp oktobra beigās plānoto ekonomikas forumu "Spotlight Latvia" Čikāgā. Valsts sekretārs aicināja ASV amatpersonas piedalīties šajā ekonomiskās sadarbības forumā. 

Tikšanos laikā tika apspriesta arī drošības situācija Baltijas valstu reģionā, NATO paplašinātā klātbūtne Latvijā, militārās mācības reģionā, gatavošanās nākamajam NATO samitam, kā arī Latvijas-ASV militārā sadarbība un Latvijas aizsardzības spēju stiprināšana. Runājot par stratēģiskās komunikācijas jautājumiem, valsts sekretārs aicināja ASV pievienoties Latvijā izveidotajam NATO Stratēģiskās komunikācijas ekselences centram. 

Sarunu lokā bija arī Tuvo Austrumu tematika, situācija Korejas pussalā un sankciju koordinācija Krievijas un Ziemeļkorejas jautājumos. Apspriežot attiecības ar Irānu un Kopīgā visaptverošā rīcības plāna Irānai īstenošanu (Joint Comprehensive Plan of Action, JCPOA), valsts sekretārs izklāstīja ES valstu kopīgo nostāju un argumentus par JCPOA vienošanās nozīmi. 

Ar ASV Starptautiskās attīstības palīdzības aģentūras (USAID) amatpersonām valsts sekretārs pārsprieda veiksmīgo sadarbību kopīgu attīstības sadarbības iniciatīvu īstenošanā un apmainījās viedokļiem par jaunām iniciatīvām mediju un valsts pārvaldes reformu jomā, kas būtu vērstas Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstu atbalstam.

Vizītes laikā A. Pildegovičs apmeklēja arī latviešu draudzi Rokvillē un tikās ar Vašingtonas latviešu kopienas pārstāvjiem. 

Informācijai

Valsts sekretārs A. Pildegovičs vizītes laikā tikās ar ASV prezidenta īpašo pārstāvi un Nacionālās drošības padomes vecāko direktoru NATO jautājumos Ričardu Hukeru (Richard Hooker), Valsts departamenta valsts sekretāra palīgu Eiropas un Eirāzijas jautājumos Vesu Mičelu (Wess Mitchell), Valsts departamenta īpašo pārstāvi Ukrainas jautājumā Kurtu Volkeru (Kurt Volker), Aizsardzības departamenta aizsardzības sekretāra palīga vietnieku Eiropas un NATO jautājumos Tomu Gofusu (Tom Goffus), Valsts departamenta Politikas plānošanas direktora vietnieku un sankciju koordinatoru Devidu Tesleru (David Tessler), ASV Starptautiskās attīstības palīdzības aģentūras (USAID) amatpersonām, Valsts departamenta Āzijas un Tuvo austrumu biroju amatpersonām, ASV Senāta Ārlietu komitejas pārstāvjiem. Latvijas finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas un Latvijas Bankas vadītās delegācijas sastāvā valsts sekretārs piedalījās sarunās ar ASV Valsts kases sekretāra palīgu Maršalu Bilingslī (Marshall Billingslea), kā arī Pasaules Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda ikgadējā sanāksmē.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā