Valsts sekretārs Budapeštā apliecina Latvijas gatavību turpināt aktīvu iesaisti 16+1 formāta darbībā

11.10.2017. 16:40

11. oktobrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs piedalījās Centrāleiropas, Austrumeiropas un Ķīnas sadarbības formāta (16+1) Nacionālo koordinatoru sanāksmē Budapeštā, Ungārijā, kur tikās arī ar Ķīnas ārlietu viceministru Vanu Čao (Wang Chao).

Galvenais sanāksmes darba kārtības jautājums bija nākamā 16+1 formāta valstu vadītāju samita sagatavošana, kas būs jau sestais samits un norisināsies 27. novembrī Budapeštā. Ungārijas ārlietu un tirdzniecības ministrs Pēters Sijārto (Péter Szijjártó) nodeva valsts sekretāram A. Pildegovičam Ungārijas premjerministra Viktora Orbana vēstuli ar ielūgumu Latvijai piedalīties pasākumā.

Valsts sekretārs sanāksmē apliecināja Latvijas gatavību turpināt aktīvu iesaisti 16+1 formāta darbībā un uzsvēra, ka mūsu prioritātes ir sadarbības stiprināšana transporta un loģistikas nozarē, investīciju piesaistē infrastruktūras projektiem, tirdzniecības sakaru veicināšanā, kā arī tūrismā. Viņš uzsvēra, ka Latvijai ir nozīmīga loma arī Ķīnas “Joslas un ceļa” iniciatīvā, par ko liecina gan šogad starp Latviju un Ķīnu kursējušie kravas vilcieni, gan arī aktīvās divpusējās sarunas un vienošanās ar Ķīnu, Kazahstānu, Krieviju un Baltkrieviju, lai šāda kravu satiksme kļūtu regulāra. Tika arī atzīmēti augošie ekonomiskie un tūrisma rādītāji sadarbībā ar Ķīnu.

Sarunā ar Ķīnas ārlietu viceministru Vanu Čao valsts sekretārs apsprieda divpusējo attiecību jautājumus dažādās jomās, kā arī pasniedza viņam Latvijas valsts simtgades informatīvo izdevumu ķīniešu valodā.

Uzziņai

Ķīna ir otrs nozīmīgākais Latvijas tirdzniecības partneris ārpus ES aiz Krievijas, kā arī lielākais tirdzniecības partneris Tālajos Austrumos. Kopš 2012. gada ir gandrīz trīskāršojies Latvijas preču eksports uz Ķīnu, sasniedzot 119 miljonus eiro, savukārt ķīniešu tūristu skaits Latvijā ir pieaudzis gandrīz līdz 20 tūkstošiem. Latvijas institūcijas intensīvi strādā Ķīnas tūristu piesaistē, lai ilgtermiņā tiktu uzsākta tiešā aviosatiksme starp Latviju un Ķīnu.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā