Edgars Rinkēvičs: Gaidāmajā NATO samitā ir jāstrādā Baltijas valstu reģiona aizsardzības spēju stiprināšanai jūrā un gaisā

09.10.2017. 16:44

9. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu ārlietu ministru sanāksmē jeb tā dēvētājā Bukarestes 9 formātā, kas norisinājās Varšavā. Sanāksmē tika pārrunāta gatavošanās NATO samitam Briselē, kas notiks 2018. gada vasarā.

“Kolektīvajai aizsardzībai un turpmākai alianses pielāgošanās šā brīža situācijai jābūt centrālajam diskusiju elementam gaidāmajā NATO samitā 2018. gadā. Ir būtiski turpināt Velsas un Varšavas samita lēmumu ieviešanu, attīstot kolektīvās aizsardzības spējas ar jūras un gaisa komponentēm Baltijas valstu reģionā. Tāpat mums ir svarīgi, lai Gruzija un Ukraina paliek NATO dienaskārtībā, tāpēc atbalstām iespējami augstu pārstāvības līmenī samitā. Vienlīdz svarīga ir arī Zviedrijas un Somijas dalība NATO dienaskārtībā,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

Sanāksmē tika pārrunātas nesenās Krievijas un Baltkrievijas militārās mācības ZAPAD, kas norāda uz kopēju Krievijas militāro spēju pieaugumu un to koncentrēšanu Baltijas valstu un Polijas robežu tuvumā.

Ministrs pozitīvi novērtēja līdzšinējo sadarbības drošības un aizsardzības jomā intensificēšanos NATO un Eiropas Savienības līmenī, taču būtu jāraugās, lai tiek papildinātas, nevis dublētas NATO funkcijas un spējas.

Informācijai

Bukarestes 9 formāta valstis – Bulgārija, Čehija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija, Rumānija, Slovākija, Ungārija – uztur regulāru dialogu drošības jautājumos dažādos līmeņos. Iepriekšējā sanāksme ārlietu ministru formātā notika 2016. gada 7. un 8. novembrī Bukarestē, Rumānijā.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā