Rīgā notiks ikgadējā Latvijas vēstnieku sanāksme

02.10.2017. 11:40

No 3. līdz 5. oktobrim Rīgā norisināsies ikgadējā Latvijas diplomātisko pārstāvniecību ārvalstīs vadītāju un Rīgā rezidējošo Latvijas vēstnieku sanāksme.

Sanāksmi 3. oktobrī ar uzrunu atklās ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Šogad vēstnieku sanāksmē uzmanība tiks veltīta diskusijai par Eiropas nākotni, Brexit sarunu procesam un Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības ietekmei uz Latviju. Tradicionāli sanāksmē plānotas diskusijas par ārlietu dienesta lomu valsts ekonomikas attīstības veicināšanā, drošības politikas aktualitātēm un Latvijas ārpolitikas prioritātēm. Tāpat tiks pārrunāta gatavošanās Latvijas simtgades svinībām ārvalstīs.

Sanāksmes laikā vēstniekiem ir plānotas tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, Ministru prezidenta biedru, ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu, finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāju Pēteri Putniņu, Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Jāni Garisonu un citām valsts amatpersonām.

Līdztekus 2. oktobrī vēstnieki darba sēdēs apspriedīs arī tādus jautājumus kā Centrālāzija, Austrumu partnerība un tranzīta politika.     

Latvijas diplomātisko pārstāvniecību vadītāju sanāksme ir ikgadējs ārlietu dienesta pasākums, kurā pārrunā ārlietu dienesta prioritātes un aktuālos uzdevumus. Sanāksmē piedalīsies arī valsts augstāko amatpersonu ārlietu padomnieki un Ārlietu ministrijas darbinieki.

 

Mediju ievērībai 3. oktobrī Ārlietu ministrijā!

Plkst. 9.00-9.10 – Ministru prezidenta Māra Kučinska uzruna

Foto/video iespēja. Norises vieta: Preses konferenču zāle

Plkst. 9.50–10.00 – kopīgais foto

Foto/video iespēja. Norises vieta: 1. stāva foajē

Pasākumā nepieciešama speciāla akreditācija. Latvijas valsts iestādēs akreditēto mediju pārstāvju dalību lūdzam pieteikt līdz 2. oktobra plkst. 17.00 Ārlietu ministrijas Mediju centrā uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Mediju pārstāvjiem lūgums plānot savlaicīgu ierašanos.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā