Edgars Rinkēvičs: Latvijas un Kanādas sadarbība un draudzība kļuvusi daudz ciešāka

15.09.2017. 13:48

15. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Rīgā tikās ar Kanādas parlamenta Senāta spīkeru Džordžu Fēriju (George J. Furey). Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja Latvijas un Kanādas divpusējās sadarbības jautājumus, iespējas veicināt savstarpējo ekonomisko sadarbību, it īpaši ņemot vērā priekšrocības, ko sniedz ES un Kanādas Visaptverošais ekonomikas un tirdzniecības nolīgums (Comprehensive Economic and Trade Agreement between Canada, of the one part, and the European Union and its Member States, of the other part (CETA)), kuru provizoriski sāks piemērot no 21. septembra. Ārlietu ministrs pateicās par Kanādas ieguldījumu Latvijas un visa Baltijas reģiona drošības stiprināšanā, uzņemoties NATO daudznacionālās kaujas grupas vadību Latvijā.

“Mēs novērtējam to, ka Latvijas un Kanādas sadarbība un draudzība kļuvusi daudz ciešāka”, uzsvēra E. Rinkēvičs. Kanādas parlamenta Senāta spīkers apliecināja, ka Kanāda ar lielu atbildību izturas pret savām saistībām NATO, un ir pagodināta pildīt ietvarnācijas pienākumus Latvijā. Ar savu klātbūtni Kanāda apliecina draudzību Latvijai.

Amatpersonas bija vienisprātis, ka svarīgi turpināt ciešu politisko dialogu, nostiprinot esošo sadarbību, kā arī meklējot jaunas iespējas. Svarīgi stiprināt sadarbību izglītībā un kultūrā, tādējādi veicinot sabiedrības labāku izpratni vienam par otru. E. Rinkēvičs un Dž. Fērijs apmainījās viedokļiem par aktuālajiem globālās drošības jautājumiem un transatlantisko sadarbību.

Dž. Fērijs un viņa vadītā delegācija oficiālā vizītē Latvijā uzturas līdz 16. septembrim.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā