Latvijas un Dānijas ārlietu ministri pārrunā ES nākotnes un reģiona drošības politikas jautājumus

14.09.2017. 16:10

14. septembrī ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Dānijas ārlietu ministru Andersu Samuelsenu (Anders Samuelsen). Ministri kā izcilas raksturoja Latvijas un Dānijas divpusējās attiecības, arī valstu intensīvo ekonomisko sadarbību. Abas puses bija gandarītas par labo sadarbību reģionālos formātos, īpaši pieminot Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbību (Nordic Baltic Eight).

Sarunas laikā ministri novērtēja ciešo sadarbību aizsardzības jomā un bija vienisprātis par sadarbības turpināšanu nākotnē. E. Rinkēvičs pateicās par Dānijas ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā, piedaloties Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanā, kā arī iesaistoties NATO paplašinātājā klātbūtnē Baltijas valstīs. Tāpat par labu sadarbības piemēru kalpo valstu sadarbība Irākā starptautiskajā koalīcijā cīņai pret Da’esh, kur Latvijas militārie instruktori iekļaujas Dānijas kontingentā.

Runājot par ES nākotni, abas puses bija vienisprātis, ka jāsaglabā dalībvalstu vienotība un jāatrod veidi, kā stiprināt sadarbību, īpaši pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES. Ministri uzsvēra, ka visām dalībvalstīm jābūt cieši integrētām diskusijās par ES nākotni. A. Samuelsens informēja par Dānijas interesēm Lielbritānijā esošās Eiropas Zāļu aģentūras pārvietošanā. Uzmanība tika veltīta arī bēgļu krīzes radītajiem izaicinājumiem, norādot uz nepieciešamību stiprināt ES ārējās robežas.

Tāpat Latvijas un Dānijas ārlietu ministri pauda vienprātību reģionam nozīmīgajos drošības jautājumos un apmainījās viedokļiem par praktisko darbu cīņā pret dezinformāciju un viltus ziņām.

Šī bija pirmā Andersa Samuelsena darba vizīte Latvijā, kuras laikā viņš apmeklēja arī Latvijas Okupācijas muzeju un NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru un tikās ar tā vadītāju Jāni Sārtu.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā