Aktualizēts ceļojuma brīdinājums: ASV

11.09.2017. 14:47
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija informē, ka saistībā ar viesuļvētru “Florence” Vašingtonā (Kolumbijas apgabalā), Dienvidkarolīnas, Ziemeļkarolīnas, Merilendas un Virdžīnijas pavalstīs ir izsludināts ārkārtas stāvoklis. Viesuļvētra šīs teritorijas varētu sasniegt 13.septembrī. Vētra varētu skart arī Džordžijas pavalsts piekrasti. Aicinām ceļotājiem, kuri uzturas vētras skartajās teritorijās, aicinām sekot līdzi vietējo varasiestāžu ieteikumiem un evakuācijas rīkojumiem.

Aktuālā informācija par viesuļvētru “Florence” ir pieejama ASV Nacionālā viesuļvētru centra mājaslapā: http://www.nhc.noaa.gov/, kā arī attiecīgo teritoriju varasiestāžu mājaslapās:

Ziemeļkarolīna: https://readync.org/EN/Index.html 

Dienvidkarolīna: https://scemd.org/  

Virdžīnija: http://vaemergency.gov/  

Džordžija: http://gema.ga.gov/Pages/default.aspx    

Vašingtona (Kolumbijas apgabals): https://dc.gov/

Merilenda: https://www.maryland.gov/Pages/default.aspx  

Informācija par to, kā sagatavoties viesuļvētrai un plūdiem, ir pieejama mājaslapā https://www.ready.gov/.

Viesuļvētru sezona var skart Amerikas Savienoto Valstu (ASV) piekrastes reģionus no jūnija līdz novembrim. Aicinām ceļotājus rūpīgi sekot līdzi vietējos plašsaziņas līdzekļos izplatītajiem brīdinājumiem par gaidāmajiem laika apstākļiem, kā arī ievērot atbildīgo dienestu sniegtās rekomendācijas, tai skaitā norādījumus par iespējamo evakuāciju. Vienlaikus ceļotājiem jāņem vērā, ka gan viesuļvētru sezonā, gan arī ziemā sniega vētru dēļ plānotie avioreisi var tikt atcelti vai kavēties.

Vairākos rietumkrasta štatos, tai skaitā Kalifornijas pavalstī, plosās mežu ugunsgrēki. Vējš var strauji pastiprināt ugunsgrēku izplatību. Augsta riska teritorijas ir kanjoni, kalni un meži. Atrodoties šajās teritorijās, Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot piesardzību un sekot vietējo varasiestāžu norādījumiem. Aktuālā informācija par ugunsgrēkiem pieejama šajās mājaslapās:

http://www.fire.ca.gov/

https://www.oregonlive.com/wildfires/

https://www.nifc.gov/

https://www.geomac.gov/index.shtml

Havaju salu Lielajā salā ir noticis vulkāna izvirdums, ir evakuēti daži vietējie iedzīvotāji. Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem, kuri plāno apmeklēt vai jau atrodas Havaju salās, rūpīgi sekot līdzi plašsaziņas līdzekļos izplatītajai informācijai par vulkāna aktivitāti un gaidāmajiem laika apstākļiem, kā arī ievērot atbildīgo ASV dienestu ieteikumus par evakuāciju. Detalizēta informācija pieejama Havaju pavalsts mājaslapā: dod.hawaii.gov/hiema/category/news-release/.

Vienlaikus aicinām ceļotājus savlaicīgi sazināties ar tūrisma operatoriem un aviokompānijām, lai pārliecinātos, vai vulkāna aktivitāte neietekmē plānoto avioreisu grafiku.

Pieaugot terorisma draudiem pasaulē, Ārlietu ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus ceļojumu laikā ievērot maksimālu piesardzību, īpaši izvairīties no tādu objektu apmeklējuma, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku. Aicinām sekot līdzi mediju ziņām un saglabāt modrību.

No 2017. gada 26. oktobra paplašinātā apmērā stājās spēkā 2017. gada 17. jūlijā Amerikas Savienoto Valstu (ASV) valdības ieviestie papildu drošības pasākumi lidojumiem uz ASV, tostarp dodoties ceļā no lidostas Rīga, kas ietver gan personu rokas bagāžas elektronisko ierīču papildu pārbaudes, gan aviopasažieru pastiprinātu kontroli. Papildu informāciju lūdzam skatīt sadaļā Aviācijas drošība.

Aicinām, ceļojot valsts teritorijā, neatstāt dokumentus, banku kartes un vērtīgas mantas automašīnas salonā vai viesnīcu numuros. Tāpat aicinām sekot līdzi, lai viesnīcās netiktu kopēts drošais trīsciparu kods kredītkartes aizmugurē.

Aicinām būt uzmanīgiem, ceļojot pa ASV štatiem, kas robežojas ar Meksiku - Arizonu, Kaliforniju, Ņūmeksiku un Teksasu. Šajos štatos visbiežāk notiek noziegumi, kuros iesaistīti ārzemnieki. Personiskās drošības nolūkos neiesakām šķērsot ASV un Meksikas robežu ar automašīnu.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ceļot uz ASV bez vīzas tūrisma un biznesa nolūkos, pirms ceļojuma reģistrējoties un saņemot apstiprinājumu no Elektroniskās ceļošanas atļaujas sistēmas (Electronic System for Travel Authorization jeb ESTA). 

ASV bezvīzu programmas ietvaros ir iespējams ceļot tikai ar biometriskajām Latvijas pilsoņa pasēm, kas izdotas pēc 2007. gada 20. novembra un kuru mikroshēmā saglabāti personas rādītājpirkstu nospiedumi.

Personām, kas ASV ieceļo bezvīzu programmas ietvaros, ir rūpīgi jāseko līdzi uzturēšanās termiņam, kas pavadīts ASV, un stingri jāievēro imigrācijas noteikumi. Šī programma nosaka uzturēšanās iespējas ASV uz laiku līdz 90 dienām. Par ASV imigrācijas noteikumu pārkāpumiem tiek piemērots cietumsods no 2 līdz 6 mēnešiem, kam seko deportācija uz Latviju.

Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai ASV ir nepieciešama vīza.

Plašāka informācija par ceļošanu ASV bezvīzu programmas ietvaros, kā arī vīzu noformēšanu pieejama ASV vēstniecības Latvijā mājaslapā.

Veselība

Ārlietu ministrija informē, ka vairākās ASV teritorijās ir apstiprināts Zikas vīruss. ASV Slimību kontroles un novēršanas centrs ir aicinājis grūtnieces neapmeklēt Puertoriko un ASV Virdžīnu salas un ievērot piesardzību, apmeklējot Floridas štatu un Teksasas štata Kamerona apgabalu, kā arī pēc minēto apgabalu apmeklēšanas veikt Zika vīrusa testus.

Pirms došanās uz vīrusa skartajiem reģioniem Ārlietu ministrija aicina ceļotājus iepazīties ar Slimību profilakses un kontroles centra sagatavoto informāciju un ieteikumiem ceļotājiem.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību ASV vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā